【Абдомінопластика】 Види абдоминопластики і як проходить операція
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Абдомінопластика живота: як відбувається операція

Abdominoplasty 01

Абдомінопластика – це хірургічна операція, в ході якої проводиться видалення надлишків обвислої шкіри та жирової тканини на животі. Такий дефект може сформуватися не тільки після вагітності або набору ваги. Іноді він зустрічається навіть у відносно худих людей, оскільки на розподіл жиру можуть впливати гормональні зміни та генетична схильність. В ході хірургічного втручання видаляються виступаючі частини тканин і змінюється зовнішній вигляд живота.

Що таке абдомінопластика і кому вона потрібна?

Абдомінопластика живота включає в себе комплекс операцій, спрямованих на зміну пропорцій тіла в зоні живота. На відміну від ліпосакції ця методика допомагає не просто позбутися жирових відкладень, а й підтягнути обвислу шкіру, вирішити проблему з ослабленими м'язами і розтягнутою дермою.

Операція проводиться під загальним наркозом і триває до 3-4 годин. Процес реабілітації займає до 2 тижнів.

Основними показаннями до проведення абдомінопластики є:

 • стрімке схуднення на 10 і більше кілограм;
 • діастаз або сильне розтягнення шкіри після вагітності і пологів;
 • птоз тканин черевної стінки;
 • наявність рубців, що залишилися після оперативного втручання;
 • розтяжки на шкірі.

Абдомінопластика живота дозволяє уникнути таких патологій, як пупкова грижа, опущення внутрішніх органів і т. д.

Abdominoplasty 02


Переваги абдомінопластики

До переваг даної пластичної операції можна віднести:

 1. Ефективність. Пацієнт має можливість оцінити результат абдомінопластики відразу ж після її проведення. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, вдасться зберегти отриманий результат надовго.
 2. Можливість досягти бездоганного результату. Фото живота до і після абдомінопластики підтверджують, що після її проведення повністю відсутня в'ялість тканин і виражені післяопераційні рубці, формується талія.
 3. Безболісність. Процедура проводиться під загальним наркозом.

Підготовка до операції

Жінкам проведення операції призначається в середині менструального циклу. Чоловікам абдомінопластику можуть проводити в будь-який час. За 4-6 тижнів до передбачуваної операції пацієнтові призначають спеціальну дієту, завдання якої – підготувати організм та зменшити вагу. При цьому необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Харчуватися необхідно дрібно. Рекомендується перейти на 4-6 разове харчування. При цьому порції повинні бути обсягом не більше 200-300 мл.
 • Дотримання принципів роздільного харчування. Воно полягає в тому, щоб за один прийом їжі не змішувати між собою білки і продукти, багаті вуглеводами.
 • Важливо виключити з раціону продукти, здатні викликати бродіння в кишківнику і підвищене газоутворення. До них відносять капусту, боби, цільне молоко, виноград, кондитерські вироби, яблука, перловку, пиво. Також в цей період необхідно відмовитися від борошняних виробів, ковбас, жирного м'яса, спецій, маринадів, солінь, соусів, шоколаду, морозива та інших солодощів.

За кілька тижнів до призначеної операції лікар може рекомендувати прийом препаратів, які зміцнюють стінки судин. Якщо планується виконати великий обсяг роботи, пацієнту показана консультація судинного хірурга.

За 7-10 днів пацієнт повинен повністю відмовитися від куріння. Це пов'язано з тим, що нікотин негативно позначається на процесі загоєння тканин, продовжуючи його. Також заборонено приймати антикоагулянти і препарат, які знижують процес згортання крові, вживати алкоголь.

Додатково лікар рекомендує приймати сорбенти і пробіотики. Щоб підготувати організм, рекомендують регулярно виконувати фізичні навантаження. При відсутності протипоказань 1 раз на тиждень радять відвідувати баню. Для поліпшення лімфотоку призначають обгортання, LPG або лімфодренажний масаж.

Увечері, напередодні операції, вечеря повинна бути легкою. Також пацієнтові радять пити фітопрепарати з седативною дією на рослинній основі. Після цього приймати їжу до операції заборонено. Вранці в день втручання необхідно зробити очисну клізму і прийняти душ.

Abdominoplasty 03

Протипоказання до абдомінопластики

Операція не проводиться при таких станах:

 • цукровий діабет;
 • загострення будь-якого хронічного захворювання;
 • ожиріння, пов'язане з ендокринними порушеннями;
 • алергічні реакції;
 • гострі інфекційні процеси;
 • патології нервової системи;
 • захворювання органів шлунково-кишкового тракту;
 • патології кровоносних судин;
 • легенева або серцева недостатність;
 • наявність післяопераційних рубців, розташованих вище лінії пупка;
 • бажання жінки завагітніти найближчим часом.

Види абдомінопластики

Абдомінопластика живота триває в середньому 1,5-3 години. Вона може проводитися разом з ліпосакцією або бути самостійною операцією. В такому випадку її проводять у декілька етапів. Спочатку видаляють зайвий жир, після чого висікають шкірну складку.

Існує кілька видів абдомінопластики:

 1. Класична. Операція виконується за стандартним алгоритмом. Спочатку робиться розріз в горизонтальному або вертикальному напрямку по передній черевній стінці. Далі проводиться видалення надлишків жиру з рубцями, які є нижче лінії пупка, здійснюється стягування м'язів. При необхідності хірург переміщує пупок. Завершується операція накладенням швів, установкою дренажу і фіксуванням бандажа.
 2. Ендоскопічна. Методика підходить для пацієнтів молодого віку, у яких немає надлишку жирової тканини або шкіри в області живота, але є розбіжність м'язів. Під час операції в області пупка вводиться ендоскоп, а в лобковій зоні здійснюється кілька проколів.
 3. Мініабдомінопластика. Підходить для тих, у кого деформована передня черевна стінка і є невеликі надлишки жирової тканини або шкіри. При цьому пупок не зачіпається, а розрізи здійснюються в лобковій зоні.
 4. Повна, або велика абдомінопластика. Операцію проводять, коли у пацієнта є велика кількість жирових відкладень і значні шкірні складки. Вони можуть розташовуватися не тільки в області живота, а й формуватися на спині або стегнах. При цьому в зонах деформації проводять розрізи. Під час операції буде перенесений пупок.

Результати проведення операції абдомінопластики:

 • формування привабливого рельєфу живота;
 • видалення розтяжок і надлишків шкіри;
 • видалення надлишку жирової тканини в області живота;
 • усунення комплексів.

Як проходить операція по пластиці живота?

Протягом 1-3 днів до проведення абдомінопластики проводиться обстеження. Воно допомагає виключити протипоказання, які не вдалося визначити раніше, а також дозволяє лікареві оцінити загальний стан пацієнта. Перед початком операції лікар робить на шкірі позначки, за якими будуть проводитися розрізи. Вони можуть здійснюватися по лінії росту лобкового волосся, в формі букви W або у вигляді якоря.

Проводиться відділення шкірно-жирового шару з його переміщенням в нижню частину живота. При наявності надлишків здійснюється хірургічне видалення. При необхідності формується новий пупок. Якщо потрібно, хірург під час операції проведе ушивання і зміцнення м'язів черевної стінки. На останньому етапі накладаються шви.

Операція триває від 1,5 до 4 годин. Точний час залежить від складності втручання і особливостей організму пацієнта. Проводиться воно під загальним наркозом. Але іноді може використовуватися і місцева анестезія з додатковим введенням седативних лікарських препаратів.

Як довго триває відновлювальний період?

Абдомінопластика живота відноситься до серйозних хірургічних операцій. Тому вона супроводжується досить тривалим періодом відновлення. У цей час пацієнт повинен дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. У стаціонарі людина знаходиться 1-3 дні. Після цього його виписують, але він повинен кілька разів на тиждень приходити на огляд, під час якого виконується перев'язка післяопераційної рани.

Через кілька днів після проведення операції лікар видаляє дренажну трубку, за допомогою якої здійснюється виведення рідини. Ця процедура безболісна. Шви знімають через 2 тижні. Протягом 2-3 місяців необхідно носити бандаж і компресійну білизну, а також виключити фізичні навантаження. У цей період відбувається повне розсмоктування швів.

Загоєння швів після операції відбувається повільно. Особливо це стосується щільної частини в центрі рани. Уповільнити процес і привести до скупчення рідини може фізична активність. Тому на етапі відновлення її рекомендують обмежувати.

Деякі пацієнти скаржаться на оніміння нижньої частини черевної стінки. Таке явище тимчасове. Протягом декількох місяців також може спостерігатися набряклість м'яких тканин.

Оцінити результати до і після абдомінопластики можна тільки через 6 місяців після її проведення. Щоб досягнутий ефект зберігався максимально довго, необхідно дотримуватися всіх рекомендацій, які дає лікар.

Abdominoplasty 05

Чи залишаються шрами після операції?

Після абдомінопластики завжди залишаються шрами. Вони можуть відрізнятися в залежності від виду проведеної операції:

 1. Після класичної абдомінопластики шрам довгий, горизонтальний і проходить через весь живіт. Іноді він може мати форму трикутника або підкови.
 2. При вертикальному розтині шов може проходити від грудини до пупка.
 3. Якщо проводиться видалення великої кількості жирової тканини, роблять додаткові розрізи збоку.
 4. При необхідності зробити підтяжку в області таза і стегон, горизонтальний шов буде поєднуватися з бічними, які йдуть у напрямку попереку.
 5. При міні-операції шов невеликий (менше 20 см в довжину). Він знаходиться на лінії росту лобкового волосся і часто зовсім непомітний, оскільки прикривається нижньою білизною.

Перший час шов має яскраво-червоний або синюшний відтінок. Згодом він стає блідим і менш вираженим.

Поступово шов може перерости в рубець:

 1. Нормотрофічний. Є нормальним результатом загоєння шва. Він чутливий і практично непомітний.
 2. Атрофічний. Формується, якщо в організмі уповільнений процес синтезу колагену. Такий рубець має блідий відтінок, розташовується нижче рівня епітеліальної тканини і позбавлений чутливості.
 3. Гіпертрофічний. Формується над поверхнею епітелію. Має нерівні краї. Його відтінок відрізняється від кольору шкіри. Такий вид рубця формується при надлишку колагену в організмі, розвитку запалення або інших неприємних наслідків на етапі загоєння шва.
 4. Келоїдний. Є найбільш неприємним з усіх видів рубців. Він формується при наявності несприятливих чинників на етапі відновлювального періоду.

Якщо рубець після операції занадто помітний, можна провести одну з наступних процедур:

 1. Висічення хірургічним шляхом. Проводиться, якщо рубець вийшов грубим і товстим.
 2. Лазерна шліфовка. Показана при акуратному рубці, який необхідно зробити менш помітним.
 3. Фракційний лазер. Дозволяє позбутися від занадто яскравого шраму. Для проведення процедури використовують лазер, який запаює капіляри, роблячи шрам більш блідим.

Можливі наслідки

Як і будь-яка операція, абдомінопластика пов'язана з ризиком виникнення ускладнень:

 1. Повільне загоєння рани, інфікування. Запобігти цим наслідкам допомагає антибіотикотерапія після втручання.
 2. Серома (скупчення рідини під шкірою). Знизити ризик допомагає носіння компресійної білизни і постановка дренажів.
 3. Порушення чутливості шкіри.
 4. Рубцювання шраму.

Щоб звести до мінімуму ризик розвитку ускладнень, зверніться за допомогою до хірурга, а також дотримуйтеся всіх рекомендацій у період реабілітації.

Висновки

Фото після абдомінопластики доводять ефективність методики в боротьбі із зайвими жировими відкладеннями і складками шкіри в області живота. Проводиться операція переважно під загальним наркозом і триває 1,5-4 години. Період відновлення досить тривалий. У цей час відбувається загоєння шва і формування рубця. Щоб процес пройшов швидше і не мав негативних наслідків, важливо точно дотримуватися рекомендацій лікаря.

Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург

ПРИКЛАДИ ВИКОНАНИХ ОПЕРАЦІЙ​

 • Абдоменопластика
 • Абдоменопластика 1
 • Абдоменопластика 2
 • Абдоменопластика 3
 • Абдоменопластика 4
ЗАБОРОНЕНО БУДЬ-ЯКЕ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ САЙТУ БЕЗ ПИСЬМОВОГО ДОЗВОЛУ АДМІНІСТРАЦІЇ
Інформація, представлена ​​на сайті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює прийом лікаря

2022 © Жернов Андрій Олександрович

Розробка: Медмаркетинг