Гігрома кисті, причини і симптоми гігроми, методи лікування
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Гігрома кисті

Гигрома

Гігрома кисті – кістозне утворення доброякісного характеру. Воно має округлу форму і складається з випинаючих суглобових оболонок. Усередині такої капсули знаходиться желеподібний вміст. У звичайному стані новоутворення не викликає дискомфорту, але, якщо воно починає рости або розташовується поруч з нервовими закінченнями, людина може відчувати біль або навпаки чутливість цієї ділянки порушується.

Причини

Точні причини розвитку гігроми кисті невідомі. Медики припускають, що новоутворення виникає через перенесену травму. В результаті пошкодження суглоба в сухожильній і хрящовій тканинах формуються порожнини, які об'єднуються в одну.

Крім цього, є думка, що гігрома може розвиватися при вродженій патології суглобової капсули і скупченні всередині неї суглобової рідини. Це може стати наслідком мікротравми, яку можна отримати під час фізичних навантажень або навіть тривалої роботи за комп'ютером.

Розвивається утворення дуже повільно. Для нього не характерні великі розміри або переродження в злоякісну пухлину. Однак, у пацієнта підвищується ризик отримання травми, можливе обмеження рухливості кисті або інфікування в разі пошкодження шкірних покривів.

Симптоми гігроми кисті

Приблизно кожен третій випадок розвитку новоутворення протікає без будь-яких симптомів. Розпізнати гігрому кисті можна за такими ознаками:

 1. Утворення являє собою невеликий горбок під шкірою. Його діаметр зазвичай не перевищує 3 см, але в рідкісних випадках можливий ріст до 6 см.
 2. Гігрома завжди має чіткі контури. При цьому вона може бути м'якою або щільною на дотик. Шкіра над нею завжди легко зміщується. Вона може залишатися в незмінному вигляді або лущитися, досягати червонуватого відтінку.
 3. Частіше гігрома не викликає хворобливих відчуттів. Але іноді при натисканні на неї пацієнт може відчувати гострий біль. Також дискомфорт може виникати тоді, коли утворення розташоване поряд з нервовими закінченнями.
 4. У деяких випадках гігрома провокує порушення рухливості кисті.
gigroma zapyastya lechenie bez operacii

Діагностика

Поставити діагноз може хірург або ортопед. Зазвичай для цього достатньо візуально оцінити проблемну зону і перевірити її функції. У деяких випадках пацієнту додатково призначають такі дослідження:

 1. Аспіраційна біопсія з забором вмісту кісти. Для цього за допомогою шприца проводиться відсмоктування невеликої кількості рідини з подальшим аналізом за допомогою мікроскопа.
 2. УЗД. Під час обстеження лікар може оцінити щільність вмісту кісти, розглянути великі судини, які знаходяться поруч з гігромою.
 3. Рентгенографія. Цей метод використовують для виключення кістково-суглобових патологій.
 4. МРТ. Призначається при підозрі на пухлину.

Головним завданням діагностики є виключення розвитку злоякісних утворень, наприклад, ліпоми, а також травматичних кіст, атером і деяких інших патологій.

Лікування гігроми кисті

Лікування патології може бути консервативним і хірургічним. До консервативним методик відносять:

 • розминання або розчавлювання;
 • проведення пункції з введенням препаратів-ензимів або склеротиків;
 • фізіотерапія – нанесення мазей, використання пов'язок з лікувальною гряззю.

Як показує практика, консервативне лікування малоефективне. У 90% випадків у пацієнта трапляється рецидив. При цьому після проведення операції гігрома кисті повертається в 20% випадків.

Показанням до проведення хірургічного втручання стають:

 • біль, який пацієнт відчуває не тільки під час фізичних навантажень, але і в стані спокою;
 • неестетичний вигляд утворення, що призводить до психологічного дискомфорту;
 • обмеження рухливості суглоба;
 • активне збільшення утворення.

Існують фактори, які роблять операцію досить складною. До них відносяться:

 • наявність поруч з гігромою великих кровоносних судин, нервових закінчень або зв'язок, які можуть бути пошкоджені;
 • великий розмір утворення і розміщення його в складно доступному місці;
 • розтин сухожиль.

Операція з видалення гігроми кисті зазвичай проводиться під місцевою анестезією. Винятком є ​​випадки, коли новоутворення має великий розмір. Під час хірургічних маніпуляцій лікар розмежовує здорову і патологічну тканину. Якщо в здоровій тканині залишиться навіть мінімальна кількість пошкоджених клітин, патологія з'явиться знову.

Після операції на рану накладається тиснуча пов'язка. Якщо біля суглоба була видалена гігрома великого розміру, кінцівку потрібно знерухомити на кілька днів. Шви можна знімати не раніше, ніж через 7-10 днів.

Сьогодні багато клінік пропонують більш сучасні способи лікування гігроми – ендоскопічне та лазерне видалення. Перевагою таких операцій є:

 • відсутність великого розрізу;
 • незначне пошкодження тканин;
 • мінімальний реабілітаційний період.
98ab4da3af26da561279a6dd1cde2aff

Лікування гігроми народними засобами

Практики народної медицини пропонують свої способи лікування гігроми. Однак хірурги впевнені, що такі методи можуть використовуватися виключно в якості додаткової терапії і з дозволу лікаря. Наприклад, для зняття запального процесу або зниження дискомфорту. З цією метою можуть використовуватися:

 • капустяний лист, поверхню якого змазана медом;
 • компрес з соком полину;
 • капустяний сік – його необхідно пити двічі на день по 100 мл перед їжею.

Профілактика

Щоб виключити ймовірність розвитку гігроми кисті, лікарі радять:

 • виключити травмування суглоба;
 • своєчасно проводити лікування таких патологій запального характеру як тендовагініт, бурсит і т. д.

Незважаючи на те, що гігрома кисті не перероджується в злоякісну пухлину, її рекомендують видаляти. Це пов'язано з тим, що в разі зростання утворення може зачепити нервові закінчення і великі кровоносні судини. Справитися з такою проблемою вам допоможуть в нашій клініці, використовуючи сучасні малотравматичні методи.

Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург

ПРИКЛАДИ ВИКОНАНИХ ОПЕРАЦІЙ​

 • Хирургия кисти1
 • Дефекты-мягких-тканей 4
 • Экстравазаты 2
 • Аплазия-пальцев
ЗАБОРОНЕНО БУДЬ-ЯКЕ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ САЙТУ БЕЗ ПИСЬМОВОГО ДОЗВОЛУ АДМІНІСТРАЦІЇ
Інформація, представлена ​​на сайті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює прийом лікаря

2022 © Жернов Андрій Олександрович

Розробка: Медмаркетинг