Грижа білої лінії живота
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Грижа білої лінії живота

Грижа білої лінії живота - патологія, за якої частина внутрішніх органів випинається в щілину, що з'явилася внаслідок розбіжності м'язів по середній лінії черевної стінки. Своєчасна діагностика і правильне лікування дають змогу успішно провести корекцію з мінімальним ризиком розвитку рецидиву в майбутньому. Тому важливо знати, як розпізнати грижу білої лінії, щоб звернутися по медичну допомогу.

udaleniegryzhibelojliniizhivota

Класифікація

З огляду на локалізацію грижі білої лінії, існує кілька її видів:

 1. Надчеревна грижа. Найпоширеніший варіант, який зустрічається майже у 80% пацієнтів з таким діагнозом. Випинання знаходиться в епігастральній зоні. Найчастіше зустрічається у пацієнтів, які перенесли порожнинну операцію.
 2. Навколопупкова грижа. Часто буває вродженою.
 3. Підчеревна. Найрідкісніший вид гриж.

Крім цього, грижі можуть бути вправимими (вільними), коли вміст може переміщатися в грижовий мішок і назад, і невправимими, коли міграція вмісту неможлива.

Причини грижі білої лінії живота

Головною причиною появи патології вважається витончення або втрата еластичності фасціальних і апоневротичних тканин. Спровокувати такий стан здатні:

 • вікові зміни;
 • травми тканин, зокрема отримані внаслідок хірургічного втручання, якщо по лінії розрізу починаються дегенеративні процеси;
 • виснаження організму;
 • ожиріння, особливо абдомінальна форма;
 • гематоми, сероми, запальний процес та інші ускладнення, які могли виникнути після операції;
 • вагітність;
 • порушення процесу сечовипускання;
 • асцит;
 • хронічні закрепи;
 • хронічні патології дихальної системи, унаслідок яких у пацієнта спостерігається сильний кашель, що довго не минає;
 • систематичне підняття важких предметів.
3f8a214a2ae93b21f6f4d0f17c9bb8cb

Симптоми грижі білої лінії живота

На початковому етапі розвитку патологія не супроводжується характерними симптомами. Виявити випинання допомагає пальпація і візуальний огляд, під час яких визначається безболісна опуклість невеликого розміру. Зазвичай грижові ворота круглі або овальні, розмір - 1-5 см. У міру прогресування грижі її розмір може збільшуватися до 10-12 см.

Одночасно з цим у пацієнта можуть виникати інші характерні симптоми:

 • біль, що посилюється під час їжі або фізичного навантаження (болючість пов'язана з утиском розташованих у грижових воротах нервових закінчень);
 • у разі потрапляння в грижовий мішок петлі кишківника у пацієнта можливий розвиток нудоти, що переходить у блювоту.

Якщо відбувається защемлення грижового мішка, пацієнт відчуває такі симптоми:

 • наростаюча нудота;
 • затримка стільця;
 • сильний біль у місці защемлення.

Крім цього, у калі можливе виявлення домішок крові, затримка газів у кишечнику, виникають ознаки інтоксикації організму. За появи таких симптомів важливо звернутися до лікаря. Защемлення грижі білої лінії вимагає негайного проведення хірургічного втручання. Зволікання з операцією може призвести до небезпечних порушень у роботі внутрішніх органів.

Діагностика

Головним симптомом грижі білої лінії живота є випинання, що провокує дискомфорт і хворобливі відчуття в місці його виникнення. Біль може бути ниючим або тягнучим. Випинання має м'яку консистенцію, його конфігурація і розмір може змінюватися залежно від положення тіла пацієнта. Наприклад, у положенні лежачи воно має мінімальний розмір і може зникати. Під час напруження або прийняття вертикального положення випинання збільшується.

Щоб встановити точний діагноз, лікар проводить:

 1. Пальпацію білої лінії живота, починаючи від лобка і закінчуючи мечоподібним відростком.
 2. Перкусію. Якщо в патологічному процесі задіяний сальник, буде чутися приглушений звук, якщо кишкові петлі - звук дзвінкий, можливе бурчання.
 3. Дослідження симптому кашльового поштовху. Для цього хірург поміщає палець у грижовий отвір і просить пацієнта покашляти. За наявності характерних поштовхів діагноз підтверджується.

Додаткового хворого просять потужитися. Таким чином можна оцінити розміри випинання або виявити дрібні утворення, які ще не проявилися. Також лікар перевіряє вправимість грижі, розмістивши пацієнта в горизонтальному положенні.

plastika-pryamyh-myshts-zhivota

Лікування та профілактика

Лікування грижі білої лінії живота тільки хірургічне. Якщо захворювання не ускладнене, призначається планове оперативне втручання. При цьому пацієнту показано комплексне обстеження, що дає змогу визначити оптимальний спосіб герніопластики. Якщо випадок екстрений і сталося защемлення грижі, можливе проведення лікування в кілька етапів.

Під час вибору методу пластики грижі лікар враховує її форму, розмір та інші фактори. Іноді проведення операції є неможливим, наприклад, у разі виявлення грижі величезних розмірів або похилого віку пацієнта, ускладнення патології флегмозним запаленням. У такому разі хворому показане паліативне лікування.

Герніопластика грижі білої лінії живота може проводитися різними способами:

 1. Ушивання із застосуванням зміцнення апоневроза м'язовою тканиною. Це сприяє протидії внутрішньочеревному тиску. Але така операція є досить складною, тому проводиться нечасто.
 2. Пластика із застосуванням штучних матеріалів для зміцнення білої лінії. Така операція показана в разі грижі великого розміру, частих рецидивів, множинних випинань або атрофічної зміни структури черевної стінки. Для зміцнення використовують спеціальну сітку з полімерного матеріалу, що вирізняється міцністю, еластичністю і хімічною інертністю.
 3. Фасціально-апоневротична пластика. Методика заснована на зшиванні однорідних тканин, завдяки чому вони добре зрощуються. Цього можна досягти двома способами:
 4. просте зшивання країв - може застосовуватися для молодих пацієнтів, але вважається ненадійним через високий ризик рецидиву;
 5. подвоєння апоневроза, що дає змогу зміцнити білу лінію живота, за хорошого стану тканин і невеликих розмірів випинання метод демонструє хороші результати.

Усі маніпуляції можуть проводитися ендоскопічним методом, що робить втручання малотравматичним, прискорюючи процес відновлення.

Уникнути розвитку грижі білої лінії живота та її рецидиву дають змогу прості методи профілактики. Для цього пацієнту рекомендується:

 • зміцнювати м'язи преса за допомогою спеціальних вправ;
 • правильно харчуватися, щоб запобігти порушенню травлення;
 • стежити за вагою, підтримуючи її на оптимальному рівні;
 • уникати підйому важких предметів;
 • під час вагітності носити підтримувальний бандаж на живіт.

Скільки коштує лікування грижі білої лінії живота в Києві

Лікування гриж білої лінії живота можна провести в нашій клініці у досвідченого хірурга Жернова О. О. Вартість герніоплатики розраховується індивідуально для кожного пацієнта. При цьому лікар враховує розміри грижі, метод втручання, анестезію, яка використовується, терміновість операції та низку інших чинників. Назвати точну ціну лікування грижі білої лінії живота фахівець зможе після обстеження.

Помітивши у себе будь-які прояви грижі білої лінії живота, не втрачайте час - запишіться на консультацію до лікаря Жернова О. А., який має великий практичний досвід у виконанні різних видів герніопластики. Залиште заявку на нашому сайті або зателефонуйте за вказаним телефоном.

Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург
ЗАБОРОНЕНО БУДЬ-ЯКЕ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ САЙТУ БЕЗ ПИСЬМОВОГО ДОЗВОЛУ АДМІНІСТРАЦІЇ
Інформація, представлена ​​на сайті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює прийом лікаря

2022 © Жернов Андрій Олександрович

Розробка: Медмаркетинг