Лапароскопічна холецистектомія
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Лапароскопічна холецистектомія

Лапароскопічна холецистектомія - це операція, під час якої за допомогою спеціального обладнання проводиться видалення жовчного міхура. Вона належить до малоінвазивних методик, оскільки всі маніпуляції проводяться через проколи в передній черевній стінці. Це значно прискорює одужання і мінімізує післяопераційні ризики.

2

Показання та протипоказання

Видалення жовчного міхура за допомогою лапароскопії проводиться в таких випадках:

 • гострий холецистит;
 • жовчнокам'яна хвороба, що супроводжується коліками;
 • наявність каменів у жовчній протоці;
 • поліпи в жовчному міхурі;
 • холестероз, який поєднується з кальцієвими відкладеннями на стінках міхура і жовчнокам'яною хворобою.

Незважаючи на безпеку і малотравматичність, лапароскопія має низку протипоказань. Операція не виконується за таких станів:

 • критичний стан пацієнта, за якого необхідне проведення інтенсивної терапії;
 • порушення згортання крові;
 • декомпенсована ниркова, печінкова, легенева або серцева недостатність.

У разі вагітності, наявності гриж, спайок у черевній порожнині, ускладненого холециститу рішення про проведення лапароскопії ухвалюють в індивідуальному порядку, зважаючи на показання і загальний стан пацієнта. Крім цього, безсимптомні камені в жовчному міхурі не рекомендується видаляти в разі цирозу, цукрового діабету, а також пацієнтам, які перенесли трансплантацію органів.

Іноді вже під час лапароскопії хірург встановлює, що видалити орган у такий спосіб неможливо. Тому під час консультації пацієнта попереджають про те, що існує ризик необхідності вдатися до порожнинної операції за певних умов. Наприклад, таке може статися за наявності великої кількості спайок, виявлених уже після початку лапароскопії.

Переваги лапароскопічної холецистектомії

До переваг видалення жовчного міхура лапароскопічним методом належать:

 1. Мінімальна травматичність тканин. Завдяки цьому прискорюється процес відновлення після операції, зменшується больовий синдром. Тому тривалість стаціонарного лікування після лапароскопії не перевищує 2-3 днів. Через 1-2 тижні пацієнт уже може повернутися до звичного життя, обмеживши фізичну активність.
 2. Мінімальний ступінь крововтрати. Досягається за рахунок відсутності повноцінного розсічення тканин, як під час порожнинної операції.
 3. Косметичний ефект. Рубці від проколів після загоєння практично непомітні на відміну від шраму, який залишається після порожнинної операції.
 4. Ризик формування післяопераційної грижі при лапароскопії зводиться до нуля.
lap1

Як проходить лапароскопічна холецистектомія?

Щоб ухвалити рішення про можливість видалити жовчний міхур за допомогою лапароскопічного методу, пацієнту призначають комплексне обстеження. Воно може включати такі процедури:

 • аналіз крові та сечі;
 • електрокардіографія;
 • ультразвукове дослідження черевної порожнини;
 • флюорографія.

Якщо ухвалено рішення про проведення лапароскопічної холецисектомії, пацієнту розповідають, як підготуватися до її проведення. Підготовка полягає в такому:

 1. Дотримання дієти. Важливо виключити з раціону газовані напої, важку їжу, бобові, жирні продукти за 3-4 дні до операції.
 2. Вранці перед втручанням і ввечері напередодні необхідно провести очисну клізму.
 3. У день, на який призначено операцію, заборонено приймати їжу. За кілька годин до її початку також слід відмовитися від пиття.
 4. За необхідності призначають препарати, що знижують процес газоутворення в кишечнику.

Лапароскопічна холецисектомія проводиться під наркозом. Її тривалість - близько 30-40 хвилин. Операція проводиться поетапно:

 1. У передній черевній стінці робиться кілька невеликих проколів. Їх може бути від 1 до 4. Розмір кожного проколу - не більше 1 см.
 2. Через створені проколи в черевну порожнину подається вуглекислий газ. Він необхідний для поліпшення оглядовості та проведення хірургічних маніпуляцій. За своїми діями хірург спостерігає на моніторі, куди передається зображення з камери ендоскопа.
 3. На завершення на проколи накладаються шви.

Через кілька годин після малоінвазивної операції пацієнту дозволено вставати. Також можна пити воду. Увечері дозволяється повечеряти легкою їжею.

Особливості відновлення після лапароскопічної холецисектомії

Протягом кількох місяців після видалення жовчного міхура методом лапароскопії важливо дотримуватися дієти, яка знижує навантаження на органи шлунково-кишкового тракту, оскільки в цей період можливі проблеми зі стільцем. Також протягом місяця пацієнту потрібно уникати:

 • підняття важких предметів;
 • активного фізичного навантаження;
 • прийняття гарячої ванни, відвідування лазні або солярію.

Дотримання всіх рекомендацій лікаря дає змогу прискорити реабілітацію та уникнути будь-яких ризиків.

Скільки коштує лапароскопічна холецистектомія в Києві

У Києві операцію з видалення жовчного міхура методом лапароскопії проводять у клініці доктора Жернова А. О. Вартість такого втручання визначається індивідуально для кожного пацієнта. На підсумкову ціну можуть вплинути діагноз, терміновість операції, загальний стан пацієнта, наркоз, що використовується, та інші чинники.

Щоб зробити лапароскопічну холецисектомію в Києві з вигодою і гарантією безпеки, зверніться в нашу клініку. Операцію виконує досвідчений хірург, який володіє сучасними техніками і провів безліч подібних втручань. Для запису на консультацію телефонуйте або заповнюйте онлайн-форму на сайті.

Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург
ЗАБОРОНЕНО БУДЬ-ЯКЕ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ САЙТУ БЕЗ ПИСЬМОВОГО ДОЗВОЛУ АДМІНІСТРАЦІЇ
Інформація, представлена ​​на сайті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює прийом лікаря

2022 © Жернов Андрій Олександрович

Розробка: Медмаркетинг