Лапароскопічна резекція шлунка
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Лапароскопічна резекція шлунка

Лапароскопічна резекція шлунка - це малоінвазивна операція, під час якої проводиться видалення частини шлунка. Її особливістю є виконання всіх маніпуляцій через кілька невеликих проколів у передній черевній стінці. Це дає змогу зменшити обсяг втручання і прискорити процес реабілітації, а також мінімізувати післяопераційні ризики.

rezekcia22

Показання та протипоказання

Зазвичай лапароскопічну резекцію шлунка проводять у разі підозри або наявності злоякісної пухлини органу. Крім цього, операцію можуть призначати за таких станів:

 • доброякісне новоутворення в шлунку (поліпи, міома);
 • виразка шлунка (за відсутності ефективності медикаментозного лікування);
 • ожиріння - для зменшення об'єму органу і прискорення відчуття насичення.

Видалення частини органу незалежно від показання до такої операції є досить складною операцією. Тому перш, ніж її призначити, проводиться комплексне обстеження, щоб виявити можливі протипоказання.

Лапароскопічна резекція шлунка не проводиться в таких випадках:

 • аутоімунне захворювання, при якому відбувається пошкодження сполучної тканини;
 • психічні захворювання;
 • прийом препаратів із групи стероїдних гормонів на постійній основі;
 • асцит;
 • хронічні патології органів ШКТ, здатні загостритися після хірургічного втручання на шлунку;
 • ниркова або печінкова недостатність;
 • наркотична або алкогольна залежність;
 • цукровий діабет;
 • відкрита форма туберкульозу;
 • наявність численних метастазів у внутрішні органи.

Також лапароскопія не може проводитися за наявності гострого запального процесу в організмі пацієнта. Крім цього, перед проведенням резекції необхідна консультація анестезіолога, який визначить безпеку застосування наркозу і підбере його тип. При цьому фахівець враховує наявність патологій дихальної системи, серця або судин.

Як проводиться лапароскопічна резекція шлунка?

Операцію проводять під загальним наркозом. Хірургічне втручання складається з таких основних етапів:

 1. Мобілізація. Це підготовчий етап, під час якого хірург виконує розсічення зв'язок, що фіксують шлунок. Щоб уникнути значної крововтрати, проводять перев'язування кровоносних судин із подальшим їхнім розрізанням. Усі маніпуляції виконуються через невеликі розрізи очеревини. Сюди вводиться катетер із камерою і джерелом світла.
 2. Відсікання. Це основний етап операції, під час якого проводиться видалення патологічної частини шлунка. У деяких випадках, наприклад, у разі карциноми, видаленню також підлягають сальникові сумки.
 3. З'єднання. Заключний етап операції, під час якого здійснюється з'єднання частини шлунка зі здоровими тканинами кишечника. Після цього інструменти видаляються з черевної порожнини, на проколи накладаються шви. За необхідності можливе залишення дренажу.
lprzh

Можливі ускладнення

Ускладнення, які можуть виникати у пацієнтів після проведення лапароскопічної резекції шлунка, можна розділити на дві основні групи, зумовлені терміном їхньої появи:

 1. Ранні. З'являються відразу після операції (у перші години або добу). У 5% пацієнтів після втручання спостерігається неспроможність анастомозу. Основною причиною такого стану може стати порушення гемостазу. Для його виявлення хворому проводять гастроскопію. У 2% пацієнтів, які перенесли операцію, можлива кровотеча.
 2. Пізні. Такі ускладнення можуть формуватися через деякий час. При цьому вони сприяють істотному погіршенню якості життя людини. До пізніх ускладнень можна віднести анастомоз, демпінг-синдром, анемію, виразку шлунка. Анастомоз у пізньому періоді сприяє розвитку запального процесу в слизовій оболонці співустя. При цьому хворий відчуває біль, спостерігається відсутність апетиту. Демпінг-синдром пов'язаний із розтягненням кишківника через те, що їжа не затримується в шлунку, а одразу потрапляє в кишку. Патологія проявляється підвищеною слабкістю, блювотою, втратою свідомості.

Мінімізувати ризик розвитку ускладнень допоможе звернення до кваліфікованого хірурга. Жернов О. О. досконало володіє потрібними навичками і величезним досвідом проведення лапароскопічних операцій, що гарантує ефективність і безпеку для пацієнта.

Переваги лапароскопії

До переваг лапароскопічної резекції шлунка належать:

 • скорочення періоду відновлення пацієнта;
 • швидке загоєння тканин;
 • мінімальна кількість ускладнень (формування спайок, інфекційні та інші ускладнення);
 • швидке відновлення нормального травлення, що дає змогу швидше повернутися до нормального життя;
 • відсутність великих шрамів.

Скільки коштує лапароскопічна резекція шлунка в Києві

Точну вартість лапароскопічної резекції шлунка визначає хірург під час консультації. Ціна залежить від показань і терміновості проведення втручання, використовуваного типу анестезії та інших чинників.

У Києві лапароскопічну резекцію шлунка пропонуємо провести в клініці доктора Жернова А. А. Хірург має великий досвід успішного проведення подібних втручань і використовує для цього сучасні технології, що дає змогу якісно провести операції будь-якої складності й уникнути ускладнень.

Для запису на консультацію залиште заявку на сайті або зателефонуйте нам.

Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург
ЗАБОРОНЕНО БУДЬ-ЯКЕ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ САЙТУ БЕЗ ПИСЬМОВОГО ДОЗВОЛУ АДМІНІСТРАЦІЇ
Інформація, представлена ​​на сайті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює прийом лікаря

2022 © Жернов Андрій Олександрович

Розробка: Медмаркетинг