Лікування стегнової грижі
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Лікування стегнової грижі

Стегнова грижа - патологія, зумовлена випинанням деяких внутрішніх органів через стегнове кільце. Зазвичай у грижовий вміст можуть потрапляти сальник, петлі кишківника, яєчка у чоловіків та яєчник у жінок, сечовий міхур або маткова труба. Захворювання частіше діагностується серед жінок, також для нього характерний прихований перебіг, що ускладнює своєчасне виявлення та лікування.

фото2-1

Класифікація

Виходячи з локалізації стегнової грижі, вона буває одно- або двосторонньою. Виділяють 3 стадії розвитку стегнової грижі:

 1. Початкова. Клінічна картина відсутня. Грижовий мішок не виходить за межі стегнового кільця.
 2. Неповна грижа. Сформоване випинання розташоване всередині стегнового каналу.
 3. Повна. Добре помітна при візуальному огляді. Грижовий мішок виходить зі стегнового каналу і знаходиться в підшкірній клітковині в нижній частині черевної порожнини.

Причини розвитку

Основною причиною розвитку стегнової грижі є значне підвищення внутрішньочеревного тиску, що може бути спровоковано такими чинниками:

 • сильний кашель;
 • пологи у жінок;
 • систематичний підйом важких предметів.

Ризик розвитку стегнової грижі підвищується також у таких випадках:

 • часті пологи;
 • похилий вік;
 • травматичне пошкодження черевної стінки;
 • швидке схуднення;
 • вивих стегна;
 • слабкість і порушення іннервації м'язів черевної стінки;
 • рубці, які залишилися після хірургічної операції.
hirurgiyalechenie-gryzhibedrennaya-grizha

Симптоми стегнової грижі

На початковій стадії розвитку патологія протікає безсимптомно. Іноді під час підйому важких предметів або активного фізичного навантаження пацієнт може відчувати незначний і нетривалий дискомфорт, які швидко зникають самостійно.

Згодом, коли грижа починає прогресувати до повної стадії, випинання стає помітним неозброєним оком. Воно має округлу форму і гладку поверхню, розташовується в пахово-стегновій складці. Грижовий мішок може бути видно завжди або з'являтися періодично, після чого самостійно вправляється назад. Це може відбуватися після дефекації або спорожнення сечового міхура.

Симптоми стегнової грижі залежать від того, в якому місці вона розміщена, який розмір має і які органи потрапляють у грижовий мішок. При цьому пацієнт може пред'являти такі скарги:

 • оніміння кінцівок;
 • набряклість;
 • прискорене сечовипускання, що супроводжується хворобливими відчуттями;
 • здуття живота.

Якщо залишити стегнову грижу без лікування, можливий розвиток ускладнень, які проявляються здавленням тканин, що вийшли за межі грижових воріт. Таке ускладнення може призвести до відмирання тканин і стати причиною станів, що загрожують життю пацієнта.

Діагностика

Щоб поставити діагноз, лікар проводить огляд і опитування пацієнта, робить пробу кашльового поштовху з поміщенням пальця в грижові ворота. Це дає можливість оцінити посилення внутрішньочеревного тиску під час кашлю.

Щоб виявити стегнову грижу на початковій стадії розвитку, коли випинання ще не виходить назовні, пацієнту призначається УЗД. Дослідження дає змогу визначити точну локалізацію, форму і розміри грижі, оцінити її вміст.

Додатково можуть проводитися такі процедури:

 • колоноскопія;
 • рентгенографія;
 • цистоскопія;
 • КТ.
unnamed 1

Лікування стегнової грижі

Єдиним способом позбутися стегнової грижі є хірургічне лікування. Під час оперативного втручання хірург відновлює анатомічне співвідношення стінок очеревини. Для цього виконується:

 • вправлення або часткове видалення органу, що опинився в грижовому мішку;
 • закриття стегнового каналу і кільця.

Операція при стегновій грижі може проводитися кількома способами:

 1. З натягом. Під час вправляння грижі хірург проводить ушивання грижових воріт. За статистикою, кожен третій пацієнт після такої операції стикається з рецидивом стегнової грижі, а на реабілітацію після такого втручання йде до 2 місяців, тому метод практично не використовується.
 2. Без натягу. Ризик рецидиву в такому разі практично зводиться до нуля. Після видалення грижового мішка хірург проводить накладення спеціальної сітки, завдання якої - закрити дефект і перешкоджати його повторній появі.

Якщо стегнова грижа неускладнена, операція може проводитися ендоскопічним способом, який є малотравматичним. Це дає змогу зменшити період реабілітації та швидше відновитися після хірургічного втручання.

Екстрену операцію призначають у разі защемлення грижі з подальшим некрозом тканин, у разі підозри на розвиток сепсису або перитоніту. У такому разі виконується відкрита операція. Під час втручання вдається краще вивчити стан тканин, які опинилися в грижових воротах. Якщо виявлено відмирання тканин, проводиться їх висічення.

При успішному виконанні операції для лікування стегнової грижі прогноз для пацієнта сприятливий. Після закінчення курсу реабілітації він може повернутися до повноцінного життя. Зазвичай на відновлення працездатності потрібно 3-4 тижні. Якщо випадок складний, реабілітація може зайняти до 2 місяців.

Профілактика

Розвитку стегнової грижі ефективно перешкоджає зміцнення м'язів преса і таза. Тому рекомендуються систематичні тренування, що виключають інтенсивні фізичні навантаження. Людям, які перебувають у групі ризику, важливо уникати:

 • куріння, яке часто стає причиною розвитку хронічного кашлю;
 • підйому важких предметів;
 • зловживання алкоголем.

Також важливо своєчасно лікувати всі види кашлю, метеоризм і закрепи, які провокують підвищення внутрішньочеревного тиску.

Скільки коштує лікування стегнової грижі в Києві

Вартість операції з видалення стегнової грижі розраховується індивідуально для кожного пацієнта. При цьому враховується метод хірургічного втручання, терміновість проведення операції, тип анестезії, що використовується, та інші фактори. Розрахувати остаточну ціну операції при стегновій грижі лікар зможе після комплексного обстеження, постановки діагнозу, визначення стадії патології та вибору способу лікування.

Помітивши в себе будь-які симптоми, які можуть вказувати на розвиток стегнової грижі, важливо відразу ж звернутися по медичну допомогу. Звернутися з такою проблемою ви можете в нашу клініку до досвідченого хірурга Жернова А. А., який використовує сучасні види оперативного лікування стегнової грижі.

Для запису на консультацію залиште заявку на сайті або зателефонуйте нам.

Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург
ЗАБОРОНЕНО БУДЬ-ЯКЕ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ САЙТУ БЕЗ ПИСЬМОВОГО ДОЗВОЛУ АДМІНІСТРАЦІЇ
Інформація, представлена ​​на сайті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює прийом лікаря

2022 © Жернов Андрій Олександрович

Розробка: Медмаркетинг