Лікування пахової грижі
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Лікування пахової грижі

Пахова грижа - патологічний стан, за якого відбувається розширення пахового каналу, що призводить до часткового випинання через нього внутрішніх органів. Патологія супроводжується сильним болем і дискомфортом під час руху. Найчастіше захворювання діагностують у чоловіків, що пов'язано з анатомічними особливостями цієї ділянки.

Пройти ефективну діагностику та лікування пахової грижі ви можете в нашій клініці. Завдяки застосуванню сучасних методик і досвіду лікаря, вдається досягти відмінного терапевтичного результату.

паховая грыжа1

Класифікація

Пахові грижі бувають декількох видів:

 1. Прямі. Це набутий стан, за якого через паховий проміжок відбувається випинання очеревини.
 2. Косі. Захворювання може бути як набутим, так і вродженим. У цьому випадку відбувається потрапляння грижового вмісту в паховий канал.
 3. Комбіновані. Грижа являє собою кілька мішечків, які виходять назовні через різні, не суміщені один з одним отвори. Цей вид може поєднувати прямі й косі види пахових гриж.

Косі пахові грижі у свою чергу бувають:

 1. Канальні. Дно грижового мішка розміщене на рівні отвору пахового каналу.
 2. Пахово-мішкові. Відбувається опускання дна грижового мішка в мошонку, через що вона збільшується в розмірі.
 3. Канатикові. Дно грижового мішка розміщене в мошонці поруч із сім'яним канатиком. При цьому до яєчка воно не доходить.

Також грижі поділяються на такі види за періодом виникнення:

 1. Вроджені. Найчастіше діагностуються у недоношених немовлят або дітей, народжених із невеликою масою тіла. Причина полягає в порушенні внутрішньоутробного розвитку, коли формуються грижові ворота через неповне заростання вагінального відростка очеревини. Зазвичай патологія одностороння і має безсимптомний перебіг. Виявити її можуть одразу після народження малюка або протягом перших 10 років.
 2. Набуті. У більшості пацієнтів розвиваються в літньому віці. Зазвичай вони формуються протягом усього життя через слабкість черевного преса і великі фізичні навантаження.

Виходячи з перебігу захворювання, пахова грижа може бути ускладненою або не ускладненою.

Причини появи пахової грижі

Спровокувати розвиток пахової грижі здатні:

 • спадковість - підвищується ризик, якщо пахову грижу діагностовано у найближчих родичів;
 • народження дитини раніше терміну - паховий канал залишається відкритим через недорозвинення внутрішніх органів;
 • хронічні патології, за яких підвищений внутрішньочеревний тиск (наприклад, захворювання, які супроводжуються сильним кашлем);
 • слабкість м'язів очеревини за нестачі фізичної активності або малорухливого способу життя;
 • вікові зміни, що характеризуються ослабленням м'язової тканини, змінами в сполучній тканині;
 • ожиріння;
 • занадто великі фізичні навантаження, зокрема підняття важких предметів;
 • хронічний закреп, при якому підвищується тиск внутрішньочеревної порожнини;
 • вагітність;
 • проведення хірургічних операцій у черевній порожнині.
Лечение-двусторонней-паховой-грыжи

Симптоми пахових гриж

Розпізнати розвиток пахової грижі можна за характерними для неї симптомами:

 1. Хворобливі відчуття або дискомфорт у ділянці паху. Зазвичай відзначаються в найбільш вузькому місці грижового каналу. Біль пов'язаний зі збільшенням грижі в розмірі, що призводить до здавлювання її вмісту або впливом на нервові закінчення, які розташовані в цій ділянці. Сильний біль є показанням до негайного проведення хірургічного втручання.
 2. Випинання в ділянці паху. Це найпоширеніший симптом пахової грижі, який здатний помітити сам пацієнт. Випинання може відрізнятися формою, розміром, локалізацією (поруч із паховою складкою або середньою лінією живота). Іноді воно опускається в мошонку, що призводить до збільшення її розмірів і деформації.
 3. Порушення процесу сечовипускання (болючість, утруднений відтік сечі, відчуття неповного спорожнення після походу в туалет). Такий стан спостерігається при ковзній паховій грижі, коли грижовим вмістом виступає частина сечового міхура. При цьому відбувається його перегин, порушується процес спорожнення та інші функції органу.
 4. Порушення роботи кишківника. Якщо в грижу потрапляє частина кишки (товстої або тонкої), відбувається її деформація, що призводить до здуття, закрепів, порушення відходження газів. Усе це може супроводжуватися больовими відчуттями. У деяких випадках можливий розвиток непрохідності кишківника. Такий стан потребує термінового хірургічного втручання.
 5. Порушення фертильності в чоловіків. У разі розвитку пахової грижі в чоловіка може спостерігатися порушення процесу сперматогенезу, сперматозоїди втрачають активність і здатність до запліднення яйцеклітини. Причина може полягати в механічному впливі на зону сперматогенезу або зміні температурного режиму. Щоб упоратися з порушенням, проводиться хірургічне видалення грижі.

Ускладнення пахової грижі

Найнебезпечнішим ускладненням пахової грижі є її защемлення. Воно відбувається під час потрапляння вмісту в найбільш вузьке місце в грижовому мішку, через що повернутися назад не може. Процес супроводжується порушенням кровообігу в защемленому органі. Якщо своєчасно не провести хірургічне втручання, можливий розвиток перитоніту, некрозу тканин, нагноєння грижового мішка або гнійного процесу в м'яких тканинах очеревини.

У більшості випадків у пацієнта діагностується защемлення сальника або тонкої кишки, що призводить до розвитку кишкової непрохідності. Патологічний процес супроводжується блювотою, неможливістю дефекації та гострим болем.

Єдиний спосіб уникнути ускладнень: своєчасно звернутися по медичну допомогу і пройти лікування грижі паху.

Діагностика

Найчастіше діагностика пахової грижі не викликає труднощів. Для цього хірургу достатньо вивчення скарг і проведення пальпації ураженої ділянки. Але іноді може знадобитися додаткове обслуговування:

 • УЗД органів черевної порожнини, мошонки, малого таза або сечового міхура;
 • цистоскопія;
 • цистографія;
 • герніографія.
InguinalHernia-1024x328

Лікування пахових гриж

Консервативного лікування пахової грижі не існує. Єдиним ефективним методом за такої патології є хірургічне втручання.

Операція при паховій грижі може проводитися кількома способами:

 1. Натяжна. Під час втручання використовується власна тканина організму. Хірург прибирає грижовий мішок і проводить підшивання тканини.
 2. Герніопластика за Ліхтенштейном (ненатяжний метод). Під час операції використовується штучний матеріал, що дасть змогу уникнути натягу в майбутньому.

Після операції пацієнту важливо дотримуватися рекомендацій хірурга:

 • протягом першої доби дотримуватися постільного режиму;
 • приймати антибактеріальні та знеболювальні препарати, антикоагулянти, призначені лікарем.

Протягом усього періоду реабілітації пацієнт повинен:

 • дотримуватися дієти;
 • носити підтримувальний бандаж;
 • не піднімати більше 3 кг;
 • виключити будь-які фізичні навантаження на термін до 3-6 місяців;
 • займатися лікувальною фізкультурою через 1 місяць після проведення операції.

Профілактика грижі паху

Щоб уникнути розвитку патології, пацієнтам, які перебувають у групі високого ризику (чоловіки похилого віку, жінки після частих пологів), важливо займатися профілактикою розвитку пахової грижі:

 • використання спеціального бандажа під час виконання важкої фізичної роботи або підйому важких предметів;
 • контроль маси тіла;
 • виконання спеціальних фізичних вправ, що сприяють зміцненню м'язів преса.

Навіть незначний дискомфорт і поява невеликої припухлості в ділянці паху може мати серйозні наслідки. Тому за появи будь-яких ознак пахової грижі важливо проконсультуватися з лікарем.

Вартість лікування пахової грижі в Києві

Ціна операції з усунення пахової грижі визначається індивідуально для кожного клієнта. Вона залежить від типу хірургічного втручання, виду анестезії та інших чинників. Розрахувати підсумкову ціну лікування грижі лікар зможе після діагностики та складання терапевтичного плану.

Запорукою успішного лікування пахової грижі є звернення до досвідченого хірурга. Якщо маєте таку проблему, не втрачайте час - запишіться на консультацію до фахівця нашого медичного центру.

Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург
ЗАБОРОНЕНО БУДЬ-ЯКЕ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ САЙТУ БЕЗ ПИСЬМОВОГО ДОЗВОЛУ АДМІНІСТРАЦІЇ
Інформація, представлена ​​на сайті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює прийом лікаря

2022 © Жернов Андрій Олександрович

Розробка: Медмаркетинг