Лечение пупочной грыжи-ua
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Лікування пупкової грижі

Пупкова грижа - це патологічне утворення, що характеризується випинанням і формуванням грижового мішка з внутрішніми органами. Захворювання зустрічається в дорослих і дітей. Жінки від нього страждають частіше, особливо в період виношування дитини, проте трапляється воно і серед чоловіків. Найбільше до патології схильні представники сильної статі, які зайняті важкою фізичною працею або мають ожиріння.

Ефективне лікування пупкової грижі можливе тільки хірургічними методами. Ігнорування патології часто призводить до розвитку серйозних ускладнень. Тому за появи перших ознак захворювання, зокрема рельєфності або випинання в зоні пупка, слід одразу звернутися до лікаря. Отримати кваліфіковану допомогу за такого стану можна в клініці доктора Жернова.

Пупочная грыжа1

Види пупкової грижі

Залежно від причини утворення пупкова грижа поділяється на такі види:

 1. Вроджена. Утворюється через неправильний розвиток передньої стінки черевної порожнини або інші анатомічні порушення.
 2. Набута. Причиною появи стають різні внутрішні та зовнішні джерела впливу.

Пупкові грижі клінічно можуть протікати по-різному, тому бувають неускладненими й ускладненими. Неускладнені пупкові грижі вправні. За відсутності своєчасного лікування з часом вміст грижового мішка (внутрішні органи) зростається з ним, внаслідок чого грижу не можна вправити. До різновидів ускладнених пупкових гриж належать защемлені, які супроводжуються сильним болем, непрохідністю кишківника та інтоксикацією, а також підвищеним ризиком ускладнень.

Причини утворення пупкової грижі

Викликати появу пупкової грижі можуть різні чинники та причини. До найпоширеніших можна віднести:

 • важкий перебіг вагітності та ускладнені пологи;
 • ожиріння;
 • сильні навантаження при заняттях спортом;
 • важка фізична праця;
 • хронічні закрепи;
 • частий кашель при хронічному бронхіті;
 • асцит;
 • травми живота;
 • ослаблення м'язів преса;
 • дисплазія сполучної тканини;
 • генетична схильність.

Крім цього, пупкова грижа часто зустрічається в музикантів, які грають на духових інструментах.

pupochnaja-gryzha

Коли звертатися до лікаря: симптоми пупкової грижі

Клінічні ознаки пупкової грижі можуть проявлятися по-різному в залежності від виду, розміру, ускладнень та інших факторів. Одним із перших симптомів патології є утворення кільця навколо пупка, яке випинається назовні. На початковій стадії воно легко вправляється в лежачому положенні і не завдає дискомфорту. /p p Якщо відразу не звернутися до лікаря, пупкова грижа збільшуватиметься, а симптоми стануть більш виразними. Можуть турбувати такі ознаки патології:

 • біль, часто із спазмами;
 • нудота, відрижка з тухлим присмаком та блювання;
 • здуття живота, порушення відходження газів та калу;
 • погіршення апетиту та ін.

При утиску пупкову грижу не можна вправити, при цьому турбує сильний біль, здуття живота та симптоми інтоксикації організму (слабкість, підвищення температури тіла, біль у м'язах тощо). При появі ознак ущемленої пупкової грижі необхідно терміново звернутися до лікаря, оскільки є високий ризик розвитку непрохідності кишечника, флегмони, перитоніту та інших ускладнень, які становлять небезпеку для життя за відсутності лікування. Категорично заборонено займатися самолікуванням та перевіряти ефективність народних методів, адже вони можуть серйозно нашкодити.

Діагностика пупкової грижі

Обстеження починається із огляду пацієнта хірургом. Лікар також уточнює скарги та збирає анамнез, а потім складає програму діагностики, до якої зазвичай входить:

 • УЗД органів черевної порожнини;
 • рентгенографія;
 • лабораторні дослідження крові, сечі та калу.

Додатково може знадобитися комп'ютерна томографія та консультації суміжних фахівців. За результатами комплексної діагностики лікар визначає наявність протипоказань для хірургічного втручання та складає план подальшого лікування, при цьому обов'язково враховує вік пацієнта, загальний стан здоров'я та ін. Також фахівець дає рекомендації, як правильно підготуватися до операції.

images

Герніопластика пупкової грижі у Києві

Лікування пупкової грижі зазвичай проводиться за допомогою операції під назвою герніопластика. Це метод хірургічного втручання, у якому внутрішні органи повертаються на анатомічне місце, а грижові ворота зміцнюються. Операція може проводитись двома способами:

 1. Натяжна герніопластика. Використовуються власні тканини пацієнта для зміцнення кільця навколо пупка. Методика застосовується рідко, оскільки підходить лише усунення невеликих гриж. До того ж, при її застосуванні існує ризик рецидиву.
 2. Пластика із застосуванням сітчастих імплантів. Для зміцнення тканин навколо пупка використовуються спеціальні сітчасті ендопротези. Вони виготовлені з матеріалу, що добре приживається в організмі, не викликає відторгнення. Ризик рецидиву пупкової грижі при їх застосуванні практично відсутній

У більшості випадків герніопластика проводиться лапароскопічним способом через кілька невеликих розрізів, тому після загоєння тканин шрами стають практично непомітними. Класична операція може проводитись у разі розвитку серйозних ускладнень. Операція виконується під місцевою анестезією чи загальним наркозом. Метод знеболювання підбирає анестезіолог після вивчення історії хвороби пацієнта.

Лікування пупкової грижі передбачає проведення планової операції. При утиску показана госпіталізація та термінове хірургічне втручання. Особливо добре піддається лікуванню неускладнена пупкова грижа, тому не варто зволікати з візитом до лікаря у разі характерних симптомів.

Реабілітація після хірургічного лікування пупкової грижі

Щоб хірургічне лікування пупкової грижі пройшло без ускладнень та побічних ефектів, важливо дотримуватись наступних рекомендацій у реабілітаційний період:

 1. Потрібно носити бандаж. Точний термін визначає лікар у кожному випадку окремо.
 2. Слід приймати лікарські засоби, призначені фахівцем. При цьому важливо дотримуватися рекомендованої дози та схеми прийому.
 3. Потрібно збалансовано харчуватися, включати до раціону достатню кількість овочів та фруктів для попередження запорів.
 4. Потрібно поступово збільшувати фізичні навантаження згідно з рекомендаціями лікаря та достатньо рухатися.

Процес відновлення після операції багато в чому залежить від способу її проведення, віку пацієнта та загального стану його здоров'я. Реабілітація проходить легше і швидше за дотримання всіх рекомендацій лікаря.

Вартість лікування пупкової грижі у Києві

Ціна хірургічного втручання щодо усунення пупкової грижі у кожному випадку розраховується індивідуально. На підсумкову вартість може впливати спосіб проведення операції, терміновість втручання, знеболювання та ін. Остаточна ціна операції при пупковій грижі озвучується лікарем після проведення комплексної діагностики та складання плану лікування.

Якщо ви маєте ознаки пупкової грижі, не відкладайте візит до лікаря. Запишіться на консультацію до лікарні доктора Жернова. Під час візиту ви зможете дізнатися вартість лікування та поставити інші хвилюючі питання фахівця. Довірте лікування пупкової грижі досвідченому хірургу, щоб воно пройшло успішно.

Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург
ЗАБОРОНЕНО БУДЬ-ЯКЕ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ САЙТУ БЕЗ ПИСЬМОВОГО ДОЗВОЛУ АДМІНІСТРАЦІЇ
Інформація, представлена ​​на сайті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює прийом лікаря

2022 © Жернов Андрій Олександрович

Розробка: Медмаркетинг