Мастоптоз або опущення грудей у жінок❌ після пологів і втрати ваги
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Мастоптоз - причини, симптоми та лікування

мастоптоз

Мастоптоз - це стан, при якому відбувається опущення тканин молочної залози та ареолярно-соскового комплексу..

Відбувається деформація молочної залози, втрата об'єму молочної залози. Відбувається зміна розміру та форми ареол та сосків.

Деформування і відвислі груди при мастоптозі представляє наступні проблеми:

 • естетичну проблему насамперед;
 • наявність мастоптозу може спричинити невдачі жінки в особистому житті;
 • мастоптоз може глибоко вплинути на психологічний стан жінки, сприяючи розвитку невпевненості та сором'язливості;
 • мастоптоз часто призводить до мацерації та запалення шкіри під молочними залозами..

У молочній залозі м'язова тканина відсутня, саме тому груди неможливо збільшити за допомогою фізичних вправ та тренувань. При мастоптозі підняти обвислі груди також неможливо.

Будова молочних залоз та його особливості.

Молочна залоза жінки є парним органом. Структура молочних залоз, їх розміри та функціональна здатність змінюється протягом усього життя під дію гормонів у різні періоди життя жінки.

строение груди

Груди у дівчаток починає розвиватися і рости, починаючи з 10-11 років.

Закінчується розвиток грудей у ​​жінок приблизно до 20-23 років - у цьому віці груди набувають вже сформованого вигляду.

В нормі верхні межі грудної залози знаходяться на рівні II-III ребра, а нижня межа обмежена складкою під грудьми і розташована на рівні VII-VIII ребра.

У похилому віці в деяких жінок жирова тканина значно переважає залізисту; у таких жінок розмір та форма грудей сильно залежать від маси тіла.

На розмір залоз впливають статеві гормони, тому розмір грудей змінюється протягом менструального циклу та в постменопаузу.

грудь1

Від обвисання тканини грудей утримують зв'язки та шкіра. Розтяжність зв'язок і шкіри може мати різний ступінь виразності у різних жінок у популяції, а саме:

 • Жінки, груди яких мало схильні до віковох та функціональнох деформацій і практично не деформуються і не обвисають, складають від 5 до 10%.
 • Ще у 20% жінок груди опускаються і обвисають і збільшуються в обсязі.
 • У решти жінок після пологів груди обвисають, опускаються і зменшуються в обсязі.

Причини мастоптозу

Зміни та втрата еластичності шкіри та зв'язкового апарату молочних залоз можуть бути результатом:

 • Вагітності.
 • Грудне вигодовування.
 • Коливання ваги (набір ваги або його втрати).
 • Фізіологічного старіння.
 • Спадковості.
 • Сили тяжіння оскільки з часом під дією сили тяжіння зв'язки грудей розтягуються і провисають.
 • Мастоптоз може з'явитися в результаті порушеної постави або довгого статичного положення (наприклад, при тривалому сидінні за монітором комп'ютера) так як стан молочних залоз знаходиться в тісному зв'язку з поставою жінки.
 • Однією з причин мастоптозу є недорозвинення залізистої тканини молочної залози, внаслідок тривалого носіння тугих бюстгалтерів.

Механізм розвитку птозу.

Птоз молочної залози розвивається під впливом крутного моменту та сили тяжіння

Процес опущення тканин молочних залоз зазвичай неминучий.

Фізичні вправи можуть у початкових стадіях уповільнити процес опущення молочних залоз.

Але з часом, шкіра і зв'язки молочної залози втрачають свою пружність і еластичність - і тоді груди стають відвислими і в'ялими.

При цьому складка під молочною залозою – набагато більш вираженою, тканина залози переміщається вниз, верхній контур грудей западає, шкіра розтягується.

Клінічна картина мастоптозу.

Клінічна картина при мастоптозі характеризується зміною форми грудей: груди стають краплеподібними та нижче нормальної за розташуванням. Верхня частина грудей сплощується і з'являється так звана розпластаність грудей.

грудь2

Ступені опущення молочної залози, або мастоптозу

Ступінь обвисання грудей визначається розташуванням соска щодо субмамарної складки (складки під грудьми).

Розрізняють такі варіанти мастоптозу:

 • Псевдоптоз – більшість молочної залози розташовується нижче субмаммарной складки, а ареолярно-сосковий комплекс - вище субмаммарной складки (зберігається нормальне розташування соска). Зазначається помірне зниження еластичності шкіри грудей.
 • I ступінь мастоптозу – рівень розташування соска відповідає рівню субмамарної складки, або знаходиться нижче за неї менш ніж на 1 см;
 • II ступінь птозу - опущення соска на рівень 1-3 см нижче субмамарної складки, відзначається погана еластичність шкіри;
 • III ступінь птозу - рівень розташування соска нижче субмамарної складки на 3 см і більше або на межі нижнього полюса грудей. Сосок спрямований вниз, шкіра грудей нееластична, часто зі стріями.
грудь3

Можна в домашніх умовах визначити ступінь обвисання грудей за наступною методикою.

Необхідно стати прямо і покласти долоню під груди. Якщо груди накривають зверху трохи більше 2-х пальців руки, що під грудьми, це відповідає першій ступені мастоптоза. При другому ступені мастоптозу груди накривають вже 2-4 пальці, при третьому ступені мастоптозу – всю долоню.

Існує ще тест для визначення можливого птозу грудей. Тест із олівцем. Для перевірки наявності обвисання необхідно підкласти олівець під груди у район складки. Якщо він тримається, це означає наявність мастоптоза.

Методи лікування мастоптозу

Мастопексія або хірургічна підтяжка обвислих грудей - є основним методом лікування і є операцією з видалення зайво в'ялої шкіри грудей, а також її підтяжка та зміна форми.

Підтяжка грудей при мастоптозі, також відома як операція мастопексії, піднімає груди, видаляючи зайву шкіру і підтягує навколишні груди тканини, щоб змінити форму і підтримати новий контур грудей.

Статистичні дані Американського товариства пластичних хірургів показують, що кількість підтяжок грудей зросла на 70% з 2000 року, випереджаючи операції зі встановлення грудних імплантатів у співвідношенні 2 до 1.

грудь4

Чи завжди потрібна підтяжка грудей?

Неможливо відтворити волокнисту структуру молочної залози, але її можна змінити, видаливши зайву шкіру, провівши ремоделювання тканини грудей і перемістивши соски в найкраще положення на грудях.

Іншими варіантами є зменшення розміру ареоли (більш темної шкіри навколо соска) або одночасне збільшення грудей.

Підтяжка грудей може зробити груди більш пружними та високими.

Зазвичай, після підтяжки грудей жінка починає почуватися комфортніше в соціальному та особистому плані. Найкращі результати досягаються у жінок з невеликими обвислими грудьми і при птозі 1-2 ступеня.

Але успішно провести операцію мастопексії можна, але можна підняти груди будь-якого розміру. Результати підтяжки грудей можуть тривати не так довго, якщо у вас важкі груди.

Як проводиться операція?

Існують різні способи підтяжки грудей. Найбільш підходящий у вашому випадку вибирає спільно з вами лікар, орієнтуючись на ступінь мастоптозу, стан тканин молочної залози та ваші побажання щодо майбутнього зовнішнього вигляду молочної залози.

Існують три основні типи хірургічної підтяжки молочної залози.

 1. Періареолярна мастопексія, при якій розріз проводиться навколо ареоли і підходить для лікування птозу 1 ступеня.
 2. Вертикальна підтяжка, при якій розріз проводиться навколо ареоли та у складці під молочною залозою, причому проводиться вертикально. Метод показаний при птозі 2 ступеня.
 3. Якірна (Т-подібна) підтяжка – це подальша модифікація вертикальної мастопексії. але в даному випадку додається третій розріз під грудьми. З-під грудей видаляється зайва шкіра, груди перетворюються на щільніший конус, а соски переміщуються на більш високий рівень. Розмір ареоли також може бути зменшений.

Якірна пластика показана при птозі 3 ступеня.

грудь5
Периареолярная и вертикальная техники мастопексии.

Якщо у пацієнтки маленькі груди, а також обвислі, під час операції можливе також збільшення грудей за допомогою грудних імплантатів.

Протипоказання до проведення мастопексії.

Мастопексія протипоказана при:

 • наявності злоякісних пухлин;
 • важкі супутні захворювання внутрішніх органів;
 • порушення системи згортання крові;
 • цукровий діабет, у стадії декомпенсації;
 • активному вірусному гепатиті;
 • психічні розлади.

Трапляються також тимчасові протипоказання, а саме:

 • інфекційні захворювання,
 • місцеві запалення шкіри у зоні втручання
 • менструація.

Відносним протипоказанням є запланована вагітність та подальше годування груддю. Підтяжка ніяк не впливає на можливість завагітніти і не заважає лактації, тому що в процесі не зачіпається тканина залози, але внаслідок цих процесів форма грудей може знову змінитися, що вимагатиме повторного втручання.

Висновки.

 1. Мастоптоз, або опущення молочної залози, широко поширена патологія, яка зустрічається приблизно у 80-90% жінок в тій чи іншій мірі.
 2. Кількість звернень до пластичних хірургів з приводу пластичних операцій при мастоптозі значно зросла за останні роки і вже випереджає кількість звернень щодо встановлення грудних імплантатів.
 3. При різних ступенях мастоптозу застосовуються різні види мастопексії.
 4. Мастопексія не показана при запланованій вагітності, т.к. після періоду пологів та лактації можливе повторне опущення молочної залози.

Список використаної літератури.

 1. Болезни молочной железы. Современные методы лечения/Вершинина С.Ф., Потявина Е.В, 2007 год
 2. Алгоритм диагностики и лечения дисгормональных заболеваний молочной железы. Материалы лекций
 3. Breast lift, information for patients https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/breast-lift/about/pac-20393218
 4. A new technique of internal suture mastopexy for mild to moderate breast ptosis Raman Chaos Mahabir, MD MSc FRCSC and William A Zamboni, MD FACS https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2690623/
Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург
Запрещено любое использование материалов сайта без письменного разрешения администрации
Информация, представленная на сайте, не может быть использована для постановки диагноза, назначения лечения и не заменяет прием врача

2022 © Жернов Андрей Александрович

Разработка: Медмаркетинг