✔️ Ліпосакція - показання та протипоказання до ліпосакції✔️Види ліпосакції та переваги✔️Хірург Андрій Жернов
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Плюси та мінуси ліпосакції

липосакция

Що таке ліпосакція

Ліпосакція – це хірургічна процедура, спрямована на видалення з організму підшкірного жиру з певних ділянок тіла.

Для багатьох пацієнтів ліпосакція є останнім засобом, здатним видалити надлишки жирової тканини і скорегувати фігуру після багатьох років дотримання дієти і постійних фізичних вправ.

Ліпосакція не є заміною здорового харчування і фізичної активності. Тим не менш, це чудовий спосіб позбутися від жирових відкладень, які, здається, не зрушаться з місця, незалежно від того, наскільки ви фізично здорові.

Після ліпосакції більшість пацієнтів відзначають поліпшення пропорцій тіла і більш стрункі контури тіла.

Разметка операционного поля перед липосакцией
Розмітка операційного поля перед ліпосакцією

Ліпосакція може поєднуватися з іншими хірургічними методами, такими як підтяжка живота або підтяжка сідниць, для ефекту підтяжки шкіри в нижній частині тіла. Крім того, жир, отриманий зі спини і боків (так звані "ручки любові"), можна перенести на сідниці, щоб отримати більш жіночний вигин.

Області тіла, де ліпосакція може бути найефективнішою, це:

 • Шия та підборіддя. Це кращий засіб від подвійного підборіддя. Звичайно в даному випадку ліпосакція проводиться спільно з підтяжкою обличчя.
 • Ліпосакція рук. Можна видалити велику кількість жиру (1000 мл) з дуже хорошою ретракцією шкіри.
 • Ліпосакція живота. Це одна з найпопулярніших областей для проведення ліпосакції, особливо після вагітності та пологів. Якщо м'язи черевного преса слабкі або багато зайвої шкіри, то процедуру слід поєднувати з підтяжкою живота.

Ліпосакція області "любовних ручок". Любовні ручки - скупчення жиру вздовж стегон, живота та попереку та процедура ліпосакції даної області дає відмінні результати. Не всі фізичні вправи "працюють" у цій області, що дуже ускладнює спалювання цих надлишкових жирових відкладень.

Любовные ручки
Любовні ручки - скупчення жиру вздовж стегон, живота та попереку
 • Ліпосакція стегон. Найголовніше при проведенні ліпосакції стегон - не лише прибрати зайвий жир, а й сформувати привабливий контур.
 • Ліпосакція області колін. Усуває жирові відкладення, що з'являються у внутрішній частині колін і над колінною чашкою
 • Ліпосакція області гомілок. Включає зміну форми області над кісточками, де накопичується жир.
Липосакция-1

Ліпосакція використовувалася у косметичній хірургії протягом багатьох десятиліть. Фактично це стало настільки звичайною справою, що вже до 2004 року це була пластична операція номер один в Америці. Сьогодні багато людей, як і раніше, часто обирають ліпосакцію: у 2020 році було виконано понад 300 000 процедур.

Види ліпосакції

Тумісцентна ліпосакція

При цьому типі ліпосакції цільові зони жирових пасток вводять велику кількість лікарської рідини. Рідина містить місцевий анестетик (лідокаїн), стерильний сольовий розчин для ін'єкцій (розчин натрію хлориду 0,9%) та ліки під назвою епінефрин (адреналін) для скорочення та звуження кровоносних судин.

Розчин заповнює жировий шар у цій зоні. Жировий шар набухає і набуває еластичністі, що дозволяє хірургу краще контролювати контурування під час операційного моделювання анатомічної області.

Під дією адреналіну в даному розчині відбувається тимчасове звуження кровоносних судин та значно зменшується загальна крововтрата.

Лідокаїн використовується для місцевого знеболювання під час та після операції. Фізіологічний розчин хлориду натрію спрощує процес видалення жиру.

Після введення розчину в необхідну анатомічну область хірург робить невеликий надріз на шкірі в зоні жирової кишені і вставляє хірургічну канюлю.

Канюля - це трубка, яка підключена до вакуумного пристрою для аспірації жиру. Поступальними рухами вперед і назад хірург механічно розбиває жир, який всмоктується через трубку (канюлю) в систему збору. По закінченню надягають компресійну білизну, що допомагає шкірі скорочуватися і швидше гоїтися.

Тумісцентна ліпосакція, як правило, є найдовшою операцією.

Схема тумесцентной липосакции
Схема тумісцентної ліпосакції

Переваги тумісцентної ліпосакції

 • Операція може проводитися амбулаторно або з мінімальним періодом перебування у стаціонарі.
 • Місцева анестезія знижує ризик розвитку ускладнень.
 • Як правило, відзначається невелика кровотеча завдяки застосуванню адреналіну (загальна крововтрата до 1% маси тіла).
 • Анестезія діє і після операції, що значно зменшує біль після операції.

Супер волога ліпосакція Body-Jet

Для ліпосакції Body-Jet також використовується інша техніка, яка називається супервологою технікою. Він схожий на тумісцентний вид ліпосакції, за винятком кількості рідини, яка використовується під час операції. На відміну від тумісцентної ліпосакції, при якій кількість використовуваної рідини в два-три рази перевищує кількість жиру, що видаляється, при супервологій методиці використовується рівна пропорція рідини.

Під час процедури ліпосакції Body-Jet пульсуючий струмінь води м'яко розбиває небажані жирові відкладення, які потім видаляються з тіла так само, як при тумесцентному методі. За допомогою цієї методики вода м'яко видаляє жир, зводячи до мінімуму побічні ефекти, властиві класичній ліпосакції.

Орошение водой жировых отложений при процедуре Body-Jet
Зрошення водою жирових відкладень під час процедури Body-Jet

Основні переваги Body-Jet

 • Проводиться під місцевою анестезією
 • Короткий період реабілітації після процедури
 • Універсальна методика, підходить для всіх областей тіла
 • Допомагає захистити та зберегти власний жир для подальшого ліпофілінгу.
 • Мінімальна кількість синців та набряків після процедури

Ультразвукова ліпосакція

Ультразвукова ліпосакція — неінвазивний метод, в якому використовуються низькочастотні хвилі та масаж для усунення локалізованого жиру. Хвилі проникають у шкіру та стимулюють розщеплення жирової тканини.

Це дозволяє зменшити жирову тканину певним чином у локалізованих областях. Як правило, рекомендується худорлявим пацієнтам, але охочим покращити зовнішній вигляд свого тіла та шкіри, а не схуднути. Також, ультразвукова ліпосакція може виявитися ефективною у видаленні жиру із щільних, волокнистих ділянок тіла, включаючи верхню частину спини або збільшені чоловічих грудей.

Ультразвукова ліпосакція рекомендується після абдомінопластики або іншого виду ліпосакції, тому що допомагає шкірі відновитися і підтягнутися.

Це лікування, яке не вимагає анестезії, так як не робиться надрізів, однак під час перших сеансів це може викликати дискомфорт. У пацієнтів з чутливою шкірою можуть з'явитися невеликі синці, але вони швидко зникнуть.

Процедура ультразвуковой липосакции
Процедура ультразвукової ліпосакції

Переваги ультразвукової ліпосакції

 • Малоінвазивність, не потребує оперативного втручання.
 • Швидкий візуальний результат
 • Відсутність післяопераційних рубців, відсутня травматизація шкіри.
 • Не потрібно тривалого періоду відновлення.

Ультразвукова ліпосакція Vaser

VASER або вібраційне посилення звукової енергії при резонансі - це технологія, яка базується на ультразвуку, яка використовує потужні хвилі для руйнування зв'язків між жировими клітинами. Це щадна та контрольована процедура.

Під час ліпосакції VASER робляться мікро проколи розміром 2-4 міліметри. Після відділення підшкірно-жирової клітковини, через мікро проколи вводяться спеціальні датчики і далі за допомогою апарату VASER відбувається руйнування жирової тканини, або емульгація жиру.

Завдяки цій технології можна емульгувати жирові клітини за допомогою ультразвуку, не торкаючись інших структур (кровоносні судини, нерви, колагенові волокна).

На відміну від традиційної ліпосакції, яка дуже агресивно ушкоджує та травмує навколишні тканини, vaser lipo не ушкоджує навколишні тканини. Крім того, самі ультразвуки сприятимуть виробленню колагенових та еластинових волокон, які сприяють ретракції та адаптації шкіри.

Vaser липосакция
Vaser ліпосакція

Переваги методики Vaser lipo

Vaser ліпосакція або vaser lipo має низку переваг:

 • Швидке післяопераційне відновлення
 • Відмінна методика для створення необхідних контурів тіла.
 • Це метод, який можна використовувати з методів вибору ліпосакції після вагітності.
 • Полегшує моделювання ніжних, волокнистих чи в'ялих ділянок.
 • Це може бути корисним для лікування гінекомастії у чоловіків

Лазерна ліпосакція

Лазерна ліпосакція – відносно новий та незвичайний метод знищення жиру. У цьому методі лазерне випромінювання своїм тепловим ефектом руйнує жирові клітини і відновлює еластичність шкіри, її здатність скорочуватися.

Принцип дії лазерного ліполізу заснований на руйнуванні жирових клітин (або адипоцитів) контрольованим тепловим впливом. Лазерне випромінювання вступає у безпосередній контакт з адипоцитом, нагріває його доти, доки він не зруйнується.

Ця техніка є ефективною для видалення локального надлишку жиру в будь-якій анатомічній області. При більшій кількості жиру, краще вдатися до традиційної ліпосакції або поєднати дві методики.

Це ідеальний засіб для лікування надлишкового поверхневого жиру або целюліту. Лазерна ліпосакція дозволяє видаляти жир на більшій поверхні, не утворюючи нерівностей шкіри.

Лазерная липосакция
Лазерна ліпосакція

Переваги лазерної ліпосакції

 • Амбулаторний метод
 • Потрібен лише один сеанс на вибрану область
 • Виражене скорочення шкіри та збереження її підтягнутості.
 • Термічні ефекти методу добре контролюються.
 • Елегантний метод, без травм та без госпіталізації.
 • Відновлення професійної діяльності наступного дня та відновлення занять спортом протягом 7-8 днів.
 • Не замінює ліпосакцію на великих об'ємних ділянках.

Кому потрібна ліпосакція

Ліпосакція проводиться на ділянках тіла, де накопичуються жирові відкладення, таких як сідниці, стегна, стегна і живіт. Тим не менш, ліпосакцію не слід розглядати як спосіб схуднути.

Як косметична процедура краще підходить пацієнтам з нормальною вагою та гарною еластичністю шкіри. Вона перш за все спрямована на покращення форми та контуру тіла.

Ліпосакція показана для пацієнтів:

 • Дорослі пацієнти з масою тіла не більше 30% від ідеальної маси тіла, з пружною, еластичною шкірою та гарним м'язовим тонусом.
 • Дорослі з відносно стабільною вагою (у тому числі після схуднення)
 • Пацієнти без складних, хронічних захворювань, які можуть збільшити ризик хірургічного втручання.
 • Некурящі або недавно кинули курити

Однак це не завжди косметична процедура. Її також можна використовувати для лікування деяких захворювань, таких як:

 • Лімфедема: тривалий стан, що викликає надмірне накопичення рідини та набряк рук і ніг.
 • Ліпедема: стан, при якому відбувається аномальне накопичення жиру під шкірою на ногах, сідницях і стегнах.

Протипоказання до ліпосакції

Ліпосакція не рекомендується підліткам до 18 років. Іншими протипоказаннями є:

 • Наявність в анамнезі флебіту або емболії легеневої артерії;
 • У разі серйозних захворювань (неконтрольований діабет, гіпертонія, лейкемія);
 • Вагітність. Доцільно відкласти операцію до пологів.
 • Куріння збільшує ризик некрозу шкіри, що може уповільнити загоєння ран і уповільнити загоєння. Тому рекомендується кинути палити за один-два місяці до операції і стільки ж після;
 • Прийом гормональних контрацептивів збільшує ризик розвитку флебіту. За наявності інших факторів ризику може бути запрошено скасування за місяць до операції;
 • Значна надмірна вага всього тіла є протипоказанням, при значній надмірній вазі рекомендується комплексне лікування.
 • Ліпосакція не повинна проводитися, якщо у пацієнта дуже багато надмірної ваги так як кількість жиру, що видаляється, повинна бути обмежена.

Плюси та мінуси ліпосакції

Плюси:

 • Ви можете змінити свій зовнішній вигляд, щоб виглядати так, як ви хочете.
 • Косметична хірургія може підвищити вашу впевненість у собі і змусити вас почувати себе краще.
 • Це може виправити фізичні проблеми, пов'язані з генетикою чи старінням.
 • Косметична хірургія може покращити якість вашого життя, допомагаючи вам почуватися більш впевнено та привабливо.

Мінуси:

 1. Ліпосакція може коштувати дорого.
 2. Існує ризик ускладнень, включаючи інфекцію, утворення рубців та утворення тромбів.
 3. Результати ліпосакції можуть не відповідати вашим очікуванням, і ви можете бути розчаровані результатами.
 4. Існує ризик того, що у вас розвинеться пристрасть до косметичної хірургії і ви піддаватиметеся численним процедурам, щоб покращити свій зовнішній вигляд.
 5. Крім видалення 4-5 літрів жиру, існує ризик розвитку анемії (що залежить від вихідного показника гемоглобіну, вихідної ваги пацієнта, методики і т. д.).
Липоаспират
Ліпоаспірат

Ускладнення та побічні ефекти після ліпосакції

Ряд побічних ефектів є класичними та проходять протягом кількох тижнів. До них відносяться:

 • синці (зникають за два тижні),
 • місцевий набряк (набряк зберігатиметься близько двох-трьох місяців),
 • тимчасове оніміння у зоні операції (дія анестетиків),
 • біль в області операції, яка триває не більше кількох тижнів і знімається простими анальгетиками.

До більш серйозних ускладнень відносяться й ці ризики в основному пов'язані з ліпосакцією під загальним наркозом.

 • Флебіт і легенева емболія. Ці ризики збільшуються при надмірній вазі, наявності венозної недостатності (у деяких випадках при прийомі протизаплідних засобів) і надмірному видаленні жиру. Профілактикою флебітів і тромбозів є раннє вставання носіння компресійного трикотажу і профілактика антикоагулянтами.
 • Післяопераційні інфекції: зустрічаються рідко, враховуючи малий розмір операційних розрізів і відсутність відшарування тканин,
 • Пошкодження нерва: зниження чутливості (гіпостезія) є нормальним явищем протягом перших декількох тижнів.

Як знизити ризик негативних наслідків

Зниження ризику негативних наслідків передусім пов'язані з зменшенням операційного ризику.

З більш простих та раціональних факторів, які знаходяться в зоні впливу пацієнта будуть наступні:

 • Настійно рекомендується відмова від куріння принаймні за один місяць до і один місяць після втручання (тютюн може викликати уповільнене загоєння) і некрозу.
 • Протягом 10 днів після процедури не можна самостійно приймати ліки, що містять аспірин.
 • Ретельна післяопераційна обробка місця операції згідно з рекомендаціями хірурга.
 • Після ліпосакції особливо корисна дренажна терапія, яка сприяє більш швидкому та комфортному відновленню
После липосакции

Реабілітаційний період

Пацієнтів зазвичай лікують амбулаторно, за винятком випадків, коли обсяг ліпоаспірації перевищує 5 літрів або проводиться інша супутня операція, яка потребує ретельнішого післяопераційного спостереження.

Інші рекомендації

 • Носіння компресійної білизни вдень та вночі протягом 4-6 тижнів,
 • Антикоагулянти протягом 10 15 днів після операції (призначає лікар).
 • Зняття швів не потрібно, вони розсмоктуються.
 • Відновлення фізичної активності після ліпосакції: зазвичай протягом 1-1,5 місяців.
 • Відновлення професійної діяльності: від 1 до 15 днів залежно від професії.
 • Оцінка результатів після ліпосакції та стійкий ефект – приблизно через 5-6 місяців.

Який ефект дає ліпосакція

 • Після операції по ліпосакції результати можуть бути видні відразу, і точно буде видно після того, як пухлина спаде
 • Всі пацієнти можуть зберегти свій новий силует на довгі роки, якщо продовжувати регулярні заняття фізичними вправами і дотримання дієти.
 • Ліпосакція не дозволяє схуднути, а лише видаляє локалізовані жирові клітини ('заблокований жир'), стійкі до дієт і фізичних вправ.
 • У більшості областей тіла можна отримати чудовий ефект від ліпосакції, підібравши один із методів.
 • Ліпосакція також може бути виконана на шиї, щоб прибрати друге підборіддя, або на обличчі (переважно на щоках), щоб підкреслити овал обличчя
Эффект липосакции
Эффект липосакции

Висновки, поради спеціаліста

 • Ліпосакція – це косметична хірургічна процедура, спрямована на покращення ділянок тіла, де відкладається зайвий жир.
 • Вона моделює частини тіла, усуваючи небажані вогнища жирових відкладень, які не піддаються дієті та фізичним вправам. Її можна виконувати на різних частинах тіла, таких як: шия, “ручки кохання”, стегна, груди, включаючи чоловічі груди, ікри, спину, кісточки, руки, та стегна.
 • У більшості випадків ліпосакція поєднується з іншими процедурами для досягнення бажаної форми.
 • Ліпосакція вважається однією з найбезпечніших і популярних процедур косметичної хірургии.

Джерела

Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург

ПРИКЛАДИ ВИКОНАНИХ ОПЕРАЦІЙ​

 • Абдоменопластика
 • Абдоменопластика 1
 • Абдоменопластика 2
 • Абдоменопластика 3
 • Абдоменопластика 4
Запрещено любое использование материалов сайта без письменного разрешения администрации
Информация, представленная на сайте, не может быть использована для постановки диагноза, назначения лечения и не заменяет прием врача

2022 © Жернов Андрей Александрович

Разработка: Медмаркетинг