Що таке ревізійне ендопротезування (повторне ендопротезування)
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Ревізійне ендопротезування

revizionnoe-endoprotezirovanie

Сучасні ендопротези відрізняються хорошими експлуатаційними властивостями, проте вони мають певний термін служби. Якщо штучний протез не може виконувати свої функції, проводиться ревізійне ендопротезування.

Незважаючи на те, що ревізійне ендопротезування більш складне у виконанні, операції такого типу виконуються досить часто. Вони дають пацієнтові шанс повернути здатність самостійно пересуватися.

Що таке ревізійне ендопротезування?

Давайте розберемося докладніше в питанні, що таке ревізійне ендопротезування та в яких випадках воно необхідне?

Ревізійне ендопротезування — це оперативне втручання, в ході якого проводиться заміна штучного суглоба, встановленого раніше, на новий імплант.

Цей вид операції досить поширений, оскільки ендопротези мають певний термін служби. До того ж вони можуть втрачати свої експлуатаційні властивості через вплив зовнішніх факторів, хоча й виготовлені з високоякісних матеріалів.

Так, наприклад, успішно проведене ревізійне ендопротезування колінного суглоба дозволяє повністю повернути пацієнтові можливість пересуватися без сторонньої допомоги.

Коли потрібна заміна ендопротеза?

У різних ситуаціях може знадобитися заміна ендопротеза. Найчастіше повторне ендопротезування проводиться за наступними показниками:

  • вивих штучного суглоба через неправильне розташування або недотримання рекомендацій щодо рухового режиму;
  • розхитування суглоба, не пов'язане із занесенням інфекції;
  • інфікування ендопротеза (глибока перипротезна інфекція);
  • протезний перелом через неправильну установку, невірно розраховане навантаження або з інших причин;
  • знос протеза або його окремих компонентів (найбільше до зносу схильні елементи, які рухаються і постійно труться);
  • некоректна первісна установка.

Заміна ендопротеза необхідна і в разі виникнення алергічної реакції на матеріали, з яких він виготовлений. У такому випадку підбирається варіант штучного протеза з гіпоалергенних матеріалів.

Перш, ніж призначити повторне ендопротезування, лікар вивчає можливі протипоказання навіть при явних показаннях до проведення операції. Тип імпланта також підбирається індивідуально.

Повторне ендопротезування: складності проведення операції

Ендопротезування ревізійне кульшового суглоба, як і інших частин опорно-рухового апарату, пов'язане з рядом складнощів:

  • Заміна ендопротеза проводиться в умовах дефіциту кістки, що суттєво ускладнює його установку зі збереженням рухливості суглоба. У деяких випадках може знадобитися пересадка кістки.
  • Потрібне попереднє очищення місця установки від цементу, якщо при першій операції він використовувався, та інших сторонніх часток.
  • Ревізійне ендопротезування колінного суглоба ускладнюється тим, що видалити старий ендопротез лікар повинен з мінімальним травмуванням тканин.
  • Обов'язкове санування рани у разі її інфікування.

Якщо виконується часткова заміна суглоба (окремих його компонентів), тоді фахівцеві необхідно перевірити сумісність різних матеріалів, щоб уникнути небажаних реакцій. Ревізійне ендопротезування кульшового суглоба вимагає від хірурга більшої майстерності й досвіду. Щоб операція пройшла успішно, важливо звертатися до досвідченого фахівця.

Як проводиться ревізійне ендопротезування?

Повторне ендопротезування починається з підготовки до операції. Пацієнту слід пройти повне медичне обстеження, яке дозволить виявити можливі протипоказання та оцінити всі ризики. Повна інформація про стан здоров'я дає можливість лікарю продумати хід оперативного втручання до дрібниць і виключити ризик появи ускладнень.

Ревізійне ендопротезування кульшового суглоба включає видалення раніше встановленого імплантату. Потім проводиться установка нового ендопротеза, попередньо може знадобитися санація рани (при її інфікуванні).

Після того, як виконано ревізійне ендопротезування, пацієнту необхідно певний час провести в горизонтальному положенні. Для попередження вивихів використовуються спеціальні пристосування. До того ж пацієнтові призначаються знеболюючі, антибактеріальні та інші препарати, які полегшують стан і попереджають можливі ускладнення.

Потім пацієнтові треба пройти програму реабілітації. Комплекс вправ, ЛФК та ​​інших заходів у кожному випадку підбирається індивідуально з урахуванням особливостей проведеної операції, стану здоров'я хворого й інших чинників.

Якщо вам необхідно провести таку операцію, звертайтеся до кваліфікованих фахівців.

Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург
ЗАБОРОНЕНО БУДЬ-ЯКЕ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ САЙТУ БЕЗ ПИСЬМОВОГО ДОЗВОЛУ АДМІНІСТРАЦІЇ
Інформація, представлена ​​на сайті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює прийом лікаря

2022 © Жернов Андрій Олександрович

Розробка: Медмаркетинг