Як прибрати навислі повіки?
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Як прибрати навислі повіки?

veko 01

Нависла повіка – це естетична проблема, пов'язана з тим, що рухливі складки шкіри, які знаходяться навколо очей, опускаються нижче звичайного. Такий погляд здається втомленим, а обличчя похмурим. Якщо вчасно не зайнятися корекцією цього недоліку, проблема буде ускладнюватися – верхня повіка може частково або повністю перекрити зіницю.

Щоб зрозуміти, як прибрати навислу повіку, необхідно розібратися, чому вона опускається. Також у цій статті ми розкриємо найбільш ефективні методи корекції.

Причини появи навислої повіки

Верхня повіка може нависати з різних причин. Найчастіше проблема пов'язана з анатомічними особливостями та спадковістю. Але також на появу навислої повіки можуть вплинути й інші причини, які діляться на вроджені та набуті.

До вроджених причин нависання повіки можна віднести:

 1. Недорозвинення м'язів, які відповідають за підняття верхньої повіки. Така патологія має спадковий характер. Тому, якщо один з батьків має подібний косметичний дефект, існує ймовірність того, що він з'явиться і у дитини.
 2. Патологія окорухового нерва.
 3. Синдром Гуна. Дана патологія проявляється мимовільним підняттям повіки під час відкриття рота, позіхання і т. д. Таке порушення може супроводжуватися косоокістю або амбліопією.
 4. Природжений блефаризм. Якщо м'яз, який повинен піднімати повіку, є недорозвиненим, очна щілина буде дуже вузькою.

Серед придбаних причин навислої повіки можна виділити наступні:

 1. Неправильна поза, яку людина приймає під час сну і сама якість нічного відпочинку. При недосипанні або звичці спати на животі, сховавши обличчя в подушку, погіршується не тільки самопочуття, але і зовнішній вигляд.
 2. Травми. Пошкодити м'яз, що відповідає за підняття повіки, можна випадково під час падіння або в результаті удару. Також пошкодження може виникнути при проведенні хірургічної операції в цій області. Крім того, спровокувати появу дефекту може звичка часто терти очі й тривале носіння контактних лінз.
 3. Міопія, або короткозорість. Захворювання призводить до того, що м'язи постійно знаходяться в напрузі. Через це з часом розвивається м'язова слабкість, в результаті чого відбувається опускання повіки.
 4. Незбалансоване харчування. До змін, які можуть спровокувати нависання повіки, призводить надмірна любов до солодкого або дефіцит речовин, які надають шкірі пружності.
 5. Ін'єкції ботоксу. Якщо процедуру проводить некваліфікований косметолог, використовуються неякісні препарати або не виконуються реабілітаційні правила, можуть виникнути ускладнення у вигляді навислої повіки.
veko 05


Методи корекції навислої повіки

Справитися з проблемою можна різними способами. Одні припускають хірургічне втручання, інші – доступні навіть в домашніх умовах. У кожної методики є свої переваги й недоліки, які потрібно враховувати, обираючи, як впоратися з проблемою.

Безопераційні способи

Це безопераційні методики, причому деякі з них доступні навіть в домашніх умовах. Розглянемо, як прибрати нависла століття без операції?

Тейпування

Це інноваційна альтернатива операції, яку називають безпечною і при цьому ефективною. Методика полягає в наклеюванні на проблемну зону тайпів. Це еластичні смужки пластиру. Вони здатні зменшити вираженість навислої повіки або впоратися з цим дефектом повністю в залежності від його вираженості.

Методика заснована на стимуляції процесів, спрямованих на підвищення м'язового тонусу і виведення зайвої рідини з проблемної області. Наклеювання смужок проводиться за певною схемою. При цьому відбувається підняття шкіри повіки та поліпшується лімфоток.

До переваг техніки тейпування відносяться:

 1. Доступність. Використовувати спеціальні пластирі можна навіть у домашніх умовах. В інтернеті можна знайти масу відео-уроків та інструкцій, де покроково показано, що і за чим потрібно робити.
 2. Відсутність ризиків. Пластир для тейпування створений на основі акрилового клею, який абсолютно нешкідливий для нашої шкіри. Тому ймовірність виникнення алергічної або іншої негативної реакції виключена.
 3. Комфорт. Під час носіння тайпів людина не відчуває дискомфорту, тягнучих чи інших неприємних відчуттів. Носити їх можна цілодобово або використовувати виключно під час сну.
 4. Вартість. Для усунення навислої повіки потрібна зовсім невелика кількість тайпів. А оскільки існують різні види і розміри смужок, вдасться підібрати найбільш підходящий для себе варіант.

Однак деякі люди, які використовували техніку тейпування, залишилися незадоволені цією процедурою. В основному негатив пов'язаний з неякісними смужками. В такому випадку вони могли спровокувати роздратування або дискомфорт. Тому фахівці рекомендують вибирати матеріал від перевірених виробників.

veko 03

Масаж

 Оскільки шкіра навколо очей дуже тонка і ніжна, масажувати її потрібно особливо акуратно. Прибрати навислу повіку допоможуть легкі постукування або натискання, які будуть стимулювати відтік лімфи та посилять еластичність шкірних покривів. Важливо, щоб масаж був регулярним. Під час сеансу кожна вправа повторюється 10 разів і більше.

Використання мазей або кремів

Аптечні препарати та косметичні засоби також можуть допомогти впоратися з дефектом. Вони будуть ефективні в тому випадку, якщо причиною нависання повіки стала підвищена набряклість та зниження пружності тканин.

Спеціальні вправи

Фейсбілдінг, або фейсфітнес – популярні сучасні методики лицьової гімнастики, які допомагають повернути шкірі тонус і підтягнути м'язи. Для цього можна виконувати такі вправи:

 • підведення брів;
 • обертання очей;
 • легкі натискання кінчиками пальців на лоб і т. д.

Така гімнастика принесе результат тільки в тому випадку, якщо буде виконуватися регулярно і правильно.

Використання народних засобів

Навислу повіку можна протирати відваром шавлії або кубиками льоду. Усунути набряклість і зробити складку менш помітною допоможе компрес з натертого картоплі або капустяного листа.

Перевагою всіх безопераційних методик боротьби з навислою повікою є їх доступність і простота застосування. Однак суттєвим недоліком можна назвати мінімальний ефект і необхідність тривалого застосування.

Салонні процедури

Як прибрати навислу повіку ока, може порадити косметолог. Для цього в салонах краси пропонують такі процедури:

 1. Лазерна блефаропластика. Методика заснована на дії лазера, який провокує процес синтезу власних колагенових та еластинових волокон, завдяки чому і відбувається підтяжка шкірної складки. Перевагами фракційного омолодження є відсутність крововтрати, швидке відновлення і мінімальна травматизація тканин. Недоліком можна назвати високу вартість і певні обмеження, яких потрібно дотримуватися в перший час після процедури. До таких обмежень відносять сонячні процедури, роботу за комп'ютером, відвідування басейну і сауни, а також носіння контактних лінз.
 2. Ін'єкційна блефаропластика. Це популярна процедура, яка допомагає впоратися з різними косметичними дефектами, в тому числі і з навислою повікою. Вона заснована на ін'єкційному введенні певних препаратів, які посилюють регенерацію тканин у проблемній зоні. До переваг методики відносять відсутність шрамів і пошкодження шкіри, швидку реабілітацію. З недоліків виділяють можливе почервоніння протягом 1 тижня після уколів та необхідність проведення курсу ін'єкцій для досягнення тривалого ефекту.
 3. Апаратний ліфтинг очей. Інша назва методики RF-ліфтинг. Це апаратна процедура, заснована на стимуляції фібропластів і зменшенні обсягів підшкірно-жирової клітковини. Її перевагами називають відсутність побічних ефектів, безболісність, атравматичність, швидкість виконання та високу ефективність. До недоліків відносять високу вартість і наявність певних протипоказань, що дозволяє проводити апаратний ліфтинг не всім.
veko 04

Хірургічна корекція навислої повіки

Іноді вирішуючи, як прибрати навислу повіку над оком, фахівець може порадити вдатися до хірургічної операції – блефаропластиці. Основним показанням для її проведення відносять наявність шкірної складки, яка сильно закриває око, негативно позначається на психологічному стані пацієнта і заважає нормальному функціонуванню зорового апарату.

Під час операції хірург проводить розріз. Він може робитися по складці повіки, війковому краю або по внутрішній стороні повіки таким чином, щоб рубець виглядав максимально природно. Через розріз лікар видаляє або перерозподіляє підшкірний жир, шкіру і м'язові тканини.

Блефаропластика може проводитися над одним оком або відразу над двома. Існує кілька видів операції:

 1. Кругова блефаропластика. Під час операції проводиться корекція не тільки верхніх, але і нижніх повік.
 2. Корекція верхньої повіки. Призначається при надлишку жирової тканини, в'ялості шкірних покривів або вираженій набряклості.
 3. Корекція нижньої повіки, під час якої видаляється надлишок шкіри.

ТОП неефективних методів у боротьбі з навислою повікою

Як показує практика, не всі відомі способи дозволяють досягти бажаного результату. Найбільше негативних відгуків можна почути про такі способи:

 1. Застосування мазей і кремів. Всі вони мають поверхневу дію і не впливають на глибокі шари шкіри, а саме там і відбуваються зміни, які призводять до нависання повіки.
 2. Народні засоби. Компреси і примочки можуть мати освіжаючу дію, позитивно впливають на стан шкіри. Однак впоратися з відкладеннями жирової тканини або порушенням лімфотоку вони не здатні.
 3. Гімнастика. Спеціальні вправи можуть підвищити тонус шкіри. Однак для досягнення видимого ефекту їх потрібно виконувати дуже довго. Однак навіть за такої умови результат буде не настільки помітний, як при проведенні салонних процедур.
veko 02


Як доглядати за повіками, схильними до набряклості?

Щоб уникнути нависання верхньої повіки або зменшити вираженість проблеми, варто дотримуватися таких рекомендацій:

 • дотримуватися питного режиму і зменшити кількість випитої в другій половині дня рідини;
 • обмежити вживання солоного, гострого і жирного, оскільки ці страви провокують застій рідини в організмі;
 • відмовитися від застосування кремів з дуже жирною текстурою, адже вони здатні закупорювати пори і провокують набряклість тканин;
 • уважно вибирати косметику, віддаючи перевагу тій, яка створена спеціально для догляду за шкірою навколо очей і містить у своєму складі колаген;
 • регулярно очищувати шкіру в кінці дня, вибираючи для зняття макіяжу якісні засоби;
 • повноцінно відпочивати, а під час сну стежити за тим, щоб голова знаходилася вище тулуба;
 • при виконанні роботи, яка супроводжується підвищеною напругою м'язів, необхідно періодично влаштовувати собі перерву, під час якої виконувати гімнастику для очей або масажувати м'язи;
 • відмовитися від шкідливих звичок;
 • збалансовано харчуватися, вибираючи якісні продукти.

Висновки

Нависла повіка – це проблема, яка не тільки псує зовнішній вигляд і викликає психологічний дискомфорт. При відсутності будь-яких дій вона прогресує і може порушити оглядовість. У минулому єдиним способом позбутися дефекту була пластична операція, яка супроводжувалася хворобливими відчуттями, могла викликати ускладнення і вимагала тривалої реабілітації. Сьогодні ж доступні нові ефективні методики (тейпування, апаратна корекція, ін'єкційна і лазерна блефаропластика), які дозволяють досягти вираженого результату і при цьому є щадними.

Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург
ЗАБОРОНЕНО БУДЬ-ЯКЕ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ САЙТУ БЕЗ ПИСЬМОВОГО ДОЗВОЛУ АДМІНІСТРАЦІЇ
Інформація, представлена ​​на сайті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює прийом лікаря

2022 © Жернов Андрій Олександрович

Розробка: Медмаркетинг