➤ Відділення хірургії кисті та лікування захворювань кисті у дітей і дорослих
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Хірургія кисті

Хирургия кисти

Хірургія кисті виведена в окрему спеціалізацію. Обумовлено це кількома чинниками. Справа в тому, що в кисті зосереджена величезна кількість важливих структур, в тому числі нервових волокон. Судини тісно переплетені між собою. До того ж хірург повинен мати навички виконання пластики, щоб зробити верхню кінцівку естетичною після операції. 

Коли показано оперативне втручання на кисті?

Операції проводяться тільки в разі, якщо усунути патологію консервативними методами неможливо. Хірургія кисті показана в наступних випадках:

 1. Контрактура Дюпюітрена. Долонний фіброз характеризується утворенням рубцевої тканини на пальцях, в результаті чого вони втрачають здатність розгинатися. Це відбивається на функціональності кисті.
 2. Стенозуючий лігаментит. Хвороба відрізняється тим, що після стиснення кисті в кулак один або кілька пальців випрямляються з характерним клацанням. Відбувається це через те, що утворилася кільцеподібна зв'язка навколо сухожилля.
 3. Синдром карпального каналу. Характеризується защемленням нерва, який проходить через суглоб зап'ястка. Відбувається це через потовщення зв'язок через постійну напругу. Часто виникає при роботі за комп'ютером.
 4. Ганглієві кісти суглобів. Доброякісна пухлина з'являється у вигляді невеликого горбка, що виступає над поверхнею. Утворюється кіста через порушення цілісності капсули і підвищення внутрішньосуглобового тиску.
 5. Синдактилія. Вроджена вада розвитку кисті характеризується зрощенням двох або більше пальців. Можуть зростатися тільки шкірні покриви, а також м'язи і навіть кістки.
 6. Полідактилія. При такій уродженій ваді у людини зазвичай налічується більше пальців в порівнянні з нормою (найчастіше шість). Додатковий палець може бути просто відростком кістки і шкіри або ж повноцінно виконувати всі функції.
 7. Травми. Серйозні переломи зі зміщенням і без, а також травми сухожиль, зв'язок і нервів можуть відбитися на функціональності кисті. Часом усунути наслідки можна тільки хірургічним шляхом. Іноді потрібна операція, якщо після травми була надана необхідна допомога і кістки зрослися неправильно.

Рішення про необхідність проведення операції при будь-якому діагнозі приймає лікар після обстеження пацієнта.

Синдром карпального канала

Підготовка до операції: діагностика

Щоб вибрати методику і визначити хід операції, лікар оглядає пацієнта, а потім відправляє на додаткове обстеження. Залежно від попереднього діагнозу воно може включати:

 • рентгенологічне дослідження;
 • комп'ютерну томографію;
 • МРТ;
 • лабораторні аналізи крові й сечі.

Іноді необхідно пройти тести на рухливість пальців та інші дослідження. Комплексне обстеження дозволяє отримати повну картину про протікання захворювання.

Хірургія кисті: методики операцій

Хірургічне втручання на кисті може включати одну або кілька різних методик:

 1. Теноліз проводиться з метою звільнення сухожиль від спайок, які перешкоджають нормальному руху пальців.
 2. Тендопластика – эце операція, при якій дефекти сухожиль замінюються трансплантатами.
 3. Транспозиція судин, нервів і сухожиль. Зміщення судин або нервових волокон проводиться з метою звільнення при защемленні в результаті розвитку патології або травми. Методика використовується і при усуненні вроджених дефектів розвитку кисті.
 4. Аутонейропластика. Втручання направлено на усунення дефектів нервів за допомогою аутотрансплантата.
 5. Шов пошкоджених нервів. Методика використовується у разі пошкодження нервових волокон при травмах та в інших випадках.

Операція на кисті може проводитися закритим і відкритим способом. При незначних порушеннях застосовується закритий метод, при якому використовується артроскоп. Залежно від складності та тривалості операції застосовується місцева або загальна анестезія.

У деяких випадках тривале перебування пацієнта в клініці не потрібно. Після хірургії кисті в більшості випадків хворим показана реабілітація, що включає лікувальну гімнастику та фізіотерапію.

Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург

ПРИКЛАДИ ВИКОНАНИХ ОПЕРАЦІЙ​

 • Хирургия кисти1
 • Дефекты-мягких-тканей 4
 • Экстравазаты 2
 • Аплазия-пальцев
ЗАБОРОНЕНО БУДЬ-ЯКЕ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ САЙТУ БЕЗ ПИСЬМОВОГО ДОЗВОЛУ АДМІНІСТРАЦІЇ
Інформація, представлена ​​на сайті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює прийом лікаря

2022 © Жернов Андрій Олександрович

Розробка: Медмаркетинг