Лапароскопія пупкової грижі
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Лапароскопія пупкової грижі

Пупковою грижею називають патологічний стан, за якого окремі внутрішні органи випинаються через розширене пупкове кільце. Серед усіх видів гриж пупкова займає лідируючу позицію за поширеністю. Одним з ефективних методів її лікування є проведення лапароскопічної операції, яка вирізняється малоінвазивністю та швидким відновленням.

pupochnaya-gryzha-laparoskopia

Показання та протипоказання до лапароскопії пупкової грижі

Усі види гриж лікуються хірургічним методом. Лапароскопія є малотравматичним типом операції, тому використовується найчастіше, якщо це можливо. Показання для її проведення в разі пупкової грижі:

 • необхідність видалити грижу великого розміру (понад 4 см);
 • наявність множинних випинань;
 • необхідність одночасно провести операцію для усунення інших патологій у цій же анатомічній зоні;
 • видалення грижі у пацієнта з надмірною вагою;
 • ризик розвитку післяопераційних ускладнень.

Лапароскопія ідеальна для тих, кому важливий задовільний косметичний ефект. Адже після такої операції залишаються невеликі рубці, які не тільки швидко гояться, а й майже не помітні на тілі.

Але є у цієї методики і протипоказання, які важливо враховувати під час планування операції. До них належать:

 • вагітність;
 • будь-які гострі захворювання;
 • деякі види онкології, якщо операція здатна погіршити перебіг хвороби або спровокувати рецидив;
 • важкі патології внутрішніх органів;
 • порушення згортання крові;
 • необхідність екстреної операції через защемлення грижі;
 • непереносимість наркозу;
 • підвищений внутрішньочерепний тиск;
 • щільні спайки або інші стани, що не дають змоги використовувати лапароскопічний інструмент.

Як підготуватися до лапароскопії пупкової грижі?

Щоб уникнути післяопераційних ускладнень і запобігти рецидиву хвороби, пацієнту рекомендується дотримуватися деяких правил підготовки до операції. Своєчасне виявлення і подальше усунення будь-яких факторів ризику дає можливість уникнути ускладнень і досягти бажаного результату лікування.

Основна підготовка до лапароскопії пупкової грижі полягає в такому:

 • зниження ваги за наявності надлишкового індексу маси тіла (оптимальний показник - нижче 35 кг/м2);
 • відмова від куріння не менше, ніж за кілька тижнів до передбачуваної операції;
 • виявлення можливих супутніх патологій з їх подальшим лікуванням або стабілізацією порушених показників.

У деяких випадках лікар може призначити курс антибіотикотерапії. Зазвичай одноразовий прийом антибіотика призначають пацієнтам, яким під час лапароскопії планують встановлювати спеціальну зміцнювальну сітку. За 12-18 годин до операції пацієнту необхідно відмовитися від прийому їжі. Це пов'язано з використанням загальної анестезії.

laparoscopic-umbilical-hernias

Як проходить лапароскопія пупкової грижі?

Лапароскопія проводиться під загальним наркозом. У середньому тривалість операції - близько 30 хвилин. Спочатку хірург робить невеликі проколи в передній черевній стінці в декількох місцях поруч із випинанням. Через один із них вводиться лапароскоп - інструмент, оснащений камерою, яка передає зображення на монітор. Це дає можливість оцінити стан грижі та контролювати всі маніпуляції.

За допомогою спеціального пристосування хірург повертає на місце кишку або інші стурктури, що опинилися в грижовому мішку. Для додаткового зміцнення проблемної зони може використовуватися спеціальна сітка із синтетичного матеріалу. Після цього проводиться зашивання проколів.

Використання фіксувальної сітки дає змогу уникнути рецидиву в майбутньому. При цьому вона може розміщуватися передочеревинно або внутрішньоочеревинно.

Відновлення після лапароскопії пупкової грижі

Порівняно з порожнинною операцією процес реабілітації після лапароскопії проходить швидше і легше. Уже в першу добу пацієнту дозволено вставати і приймати їжу. Деякий час після операції (зазвичай не довше 1 тижня) пацієнт ще може відчувати біль, набряклість. Поступово їх вираженість зменшуватиметься.

Для прискорення процесу відновлення пацієнту рекомендується:

 1. Обмежити будь-які фізичні навантаження протягом кількох тижнів. Припустимо виконувати прості фізичні вправи, які не призводять до напруження черевного преса. Найкращим варіантом вважається ходьба.
 2. До повного загоєння ран пацієнту рекомендується носити вільний одяг. Це захистить рубці від зайвого тертя.
 3. Щоб зменшити інтенсивність болю, призначаються препарати анальгетики. Для профілактики розвитку різних ускладнень хворим із групи підвищеного ризику призначають антикоагулянти й антибактеріальні препарати. Приймати їх потрібно за індивідуально розробленою схемою.
 4. Важливо вживати достатню кількість рідини, в раціоні віддавати перевагу фруктам і овочам, багатим на клітковину. Це дасть змогу уникнути закрепів.

Через 2-3 тижні важливо відвідати лікаря. Під час візиту він проведе ультразвукове дослідження органів черевної порожнини та оцінить стан післяопераційного рубця.

IG7y5PJEASlSHUsCNwrUEcJ1KVDveK4d7VHkPYid

Можливі ускладнення лапароскопії пупкової грижі

Іноді після проведення лапароскопії виникають гематоми та сероми. Але вони не належать до ускладнень і вважаються звичайною реакцією організму на хірургічне втручання.

Сероми з'являються внаслідок скупчення рідини в тому просторі, де була грижа. Такі дефекти не супроводжуються болем або іншими симптомами. Приблизно у 90% хворих вони через деякий час розсмоктуються самостійно.

Серйозні ускладнення після лапароскопії зустрічаються в 1% хворих. Помітивши у себе після операції будь-які неприємні симптоми, пацієнту варто відразу ж звернутися до хірурга.

До найпоширеніших ускладнень після проведення лапароскопії пупкової грижі належать:

 1. Значний больовий синдром. Для полегшення стану хворому призначають анальгетики.
 2. Інфікування рани. До основних факторів ризику, які можуть спровокувати це ускладнення, належать куріння, імуносупресія, цукровий діабет у пацієнта тощо.

Щоб уникнути ризику розвитку ускладнень після операції, пацієнту слід суворо дотримуватися рекомендацій хірурга не тільки перед проведенням втручання, а й після нього. Крім того, важливо довірити виконання лапароскопії досвідченому хірургу.

Також для мінімізації ризиків необхідно виключити все, що може спровокувати негативну реакцію організму:

 • відмовитися від вживання спиртних напоїв і куріння, які перешкоджають швидкому відновленню організму;
 • необхідно контролювати вагу, уникаючи надмірного її підвищення після хірургічного втручання;
 • помітивши у себе будь-які симптоми, важливо відразу ж звернутися до хірурга.

Скільки коштує лапароскопія пупкової грижі в Києві

Зробити лапароскопію пупкової грижі в Києві за доступною ціною пропонуємо в клініці доктора Жернова А. О. Під час консультації хірург проведе обстеження, щоб виключити протипоказання, а також розрахує вартість операції. Вона визначається індивідуально для кожного хворого і залежить від об'єму хірургічного втручання, терміновості його проведення, використовуваного наркозу, фіксувальної сітки та інших чинників.

Жернова А. О. має великий практичний досвід у виконанні лапароскопії різних видів грижі, тому ви можете бути впевнені в її ефективності та безпеці. Для запису на попередню консультацію зателефонуйте нам або залиште заявку на сайті.

Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург
ЗАБОРОНЕНО БУДЬ-ЯКЕ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ САЙТУ БЕЗ ПИСЬМОВОГО ДОЗВОЛУ АДМІНІСТРАЦІЇ
Інформація, представлена ​​на сайті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює прийом лікаря

2022 © Жернов Андрій Олександрович

Розробка: Медмаркетинг