Пересадка шкіри (пластика) при опіках - протипоказання, підготовка до операції
Все виды оперативного лечения​

График работы:​
пн-пт: 08:00-18:00
сб-вс: 09:00-15:00​​
clock
Киев, ул. Краковская, 13
городская больница 2
Центр термической травмы и пластической хирургии

Всі види оперативного лікування

Графік роботи:
пн-пт: 08:00-18:00
сб-нд: 09:00-15:00​​

Прийом здійснюється лише у м. Київ!

ua

Пересадка шкіри при опіках

peresadka-kozhi

У деяких випадках пересадка шкіри при опіках є єдиним шансом повного одужання, зокрема, при ураженні шкірних покривів на великій площі, особливо на обличчі або інших видимих ​​ділянках. Пересадка шкіри при опіках дозволяє позбутися від естетичних дефектів і відновити захисну функцію епідермісу. 

Пересадка шкіри після опіків: показання та протипоказання

При опіках на великій площі пластика шкіри є необхідним заходом. Справа в тому, що епідерміс служить захисним бар'єром організму. При його сильному пошкодженні інфекція легко проникає до м'яких тканин, що призводить до запальних процесів, в тому числі протікаючим в гнійній формі. 

Пластика шкіри проводиться, якщо є такі показання:

 • опіки 3 і 4 ступеня;
 • опікові ушкодження 2 і 3 ступеня на великих ділянках;
 • утворення рубцевої тканини;
 • трофічні рани в місцях ураження шкірних покривів;
 • естетичні дефекти (наприклад, опіки на обличчі та ін.).

При незначному пошкодженні шкірних покривів опіки лікують медикаментозно. При глибокому ураженні епідермісу або значній площі самостійне відновлення шкіри неможливе, тому пластика тіла після опіків – необхідний захід.

Шкірна пластика при опіках не проводиться, якщо є некротичні вогнища і нагноєння.

Протипоказанням для трансплантації служать також такі стани: 

 • шоковий стан через сильний біль;
 • велика втрата крові;
 • психічні розлади;
 • приєднання інфекції;
 • порушення роботи внутрішніх органів.

Трансплантати для пересадки шкіри після опіків

Якщо потрібна пластика після опіку, найчастіше для проведення операції використовується аутотрансплантат (біологічний матеріал самого пацієнта), оскільки ризики відторгнення в такому випадку мінімальні. Рідше використовують шкіру іншої людини або тварини. Зазвичай цей варіант застосовують у разі пошкодження епідерміса на великій площі. Зрідка використовується спеціальна синтетична шкіра.

Якщо пластика шкіри після опіків проводиться шляхом пересадки власного епідермісу, забір матеріалу виконується з наступних зон:

 • сідниці;
 • плечі;
 • бічні поверхні грудей;
 • спина;
 • живіт;
 • внутрішня частина стегон.

Місце взяття матеріала в кожному випадку визначається лікарем індивідуально в залежності від необхідної товщини епідермісу та інших чинників. Зазвичай віддають перевагу місцям, які прикриваються одягом. 

Підготовка до операції

Пластика після опіку зазвичай проводиться через 2-3 тижні після отримання травми. В цей період проводиться підготовка до операції, зокрема, медикаментозна терапія, спрямована на усунення або попередження інфекційного запалення.

Підготовка включає наступні заходи:

 1. Проведення антибактеріальної терапії для усунення запального процесу.
 2. Застосування місцевих антисептиків для попередження поширення інфекції на інші ділянки.
 3. Видалення некротичних клітин і гною в разі його утворення.
 4. Прийом вітамінних комплексів і загальнозміцнюючих препаратів для підвищення імунітету з метою зниження ризику можливих ускладнень.
 5. Переливання крові або плазми (проводиться при необхідності).

Якщо запланована пересадка шкіри при опіку, проводять різні клінічні й лабораторні дослідження, щоб відстежувати життєві показники хворого. 

Пересадка шкіри після опіку: як проводиться операція?

Якщо пластика шкіри після опіків проводиться із застосуванням власного біоматеріалу пацієнта, хірургічне втручання починається із взяття епідермісу. Якщо операція виконується з використанням інших матеріалів, цей етап пропускається.

Пересадка шкіри після опіків виконується в певній послідовності:

 1. Спочатку опікова рана готується до пересадки. Для цього її ретельно очищають і дезінфікують. По краях рани обов'язково січуть загрубілі тканини.
 2. Потім підготовлений клапоть здорової шкіри переноситься на підготовлену рану. Краї клаптя пришиваються до здорової шкірі пацієнта. Якщо застосовувався донорський матеріал, може знадобитися використання гормональних препаратів для зниження ризику відторгнення тканин.
 3. Шкірна пластика при опіках закінчується накладанням стерильної пов'язки.

Після того, як виконана пересадка шкіри при опіку, в перші дні лікар регулярно проводить огляд рани, щоб оцінити процес приживлення тканин. У разі відторгнення може знадобитися повторна операція.

Після трансплантації існує ризик появи ущільнень, виразок, кровотеч та інших ускладнень. Однак звернення до кваліфікованого лікаря істотно знижує ризики.

Якщо ви не знаєте, де в Києві зробити пластику шкіри після опіку, звертайтеся в нашу клініку. Ми використовуємо сучасні та ефективні методи лікування і допомагаємо відновити шкірний покрив навіть у важких випадках!

Автор:
Жернов Андрій Олександрович
Пластичний хірург

ПРИКЛАДИ ВИКОНАНИХ ОПЕРАЦІЙ​

 • Лечение рубцовых деформаций с использованием метода растяжения тканей
 • 1
 • 2
ЗАБОРОНЕНО БУДЬ-ЯКЕ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ САЙТУ БЕЗ ПИСЬМОВОГО ДОЗВОЛУ АДМІНІСТРАЦІЇ
Інформація, представлена ​​на сайті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює прийом лікаря

2022 © Жернов Андрій Олександрович

Розробка: Медмаркетинг