Перейти до змісту
Перев'язка великих хронічних ран

Перев’язка стопи при гнійних захворюваннях шкіри

Гнійні захворювання шкіри відносяться до поширених проблем, з якими пацієнти звертаються до хірурга. Спровокувати їх здатні хвороботворні мікроорганізми, такі як гонокок, стафілокок, стрептокок та інші.

Про послугу

До основних симптомів гнійних патологій відносяться місцеве підвищення температури в ураженій ділянці, біль, почервоніння і набряклість тканин. Якщо своєчасно не почати лікування, до описаних симптомів приєднуються головний біль, озноб, погіршення загального самопочуття.

Лікування гнійного захворювання шкіри залежить від місця його виникнення, стадії патологічного процесу, стану пацієнта і збудника, який спровокував захворювання. Перш за все терапія повинна бути спрямована на усунення збудника і відновлення уражених тканин. При цьому лікування завжди повинно бути комплексним. Одним з основних його етапів є проведення перев’язки стопи.

Як проходить лікування

Метою перев’язки є очищення рани, усунення гнійного процесу і прискорення загоєння тканин. Проводиться вона за таким алгоритмом:

 

  1. Фіксуюча пов’язка при її наявності видаляється за допомогою ножиць Ріхтера. Робиться це пошарово. Використаний матеріал поміщається в контейнер для утилізації.
  2. Проводиться візуальний огляд рани і навколишніх тканин. При цьому лікар звертає увагу на набряклість, зближення країв рани, наявність больового синдрому і запаху.
  3. За допомогою марлевих тампонів проводиться обробка шкіри навколо рани.
  4. Краї рани обробляються розчином йоду.
  5. Ексудат, який накопичується в рані, видаляється. Для цього може використовуватися перекис водню або сухий марлевий тампон.
  6. Використовуючи стерильний шпатель, на рану наноситься мазь або інші ліки. При його виборі лікар враховує, який збудник спровокував гнійний процес.
  7. На завершення накладається стерильна пов’язка.

При гнійних захворюваннях шкіри стопи така пов’язка робиться щодня. У деяких випадках в залежності від стану рани накладати нову пов’язку рекомендують кілька разів на добу. Знімаючи стару пов’язку, важливо рухатися від одного краю рани до іншого. Якщо рухи будуть спрямовані поперек пошкодженої тканини, пацієнт буде відчувати біль, а краї рани можуть розійтися. Якщо пов’язка присохла, її необхідно розмочити. Для цього використовують перекис водню, теплі відвари кори дуба або ромашки.

Приклади виконаних операцій

Відгуки клієнтів

Михайло

У моєї дитини багатопалість на ступнях. Для мене, звісно, це була трагедія, але наша сім’я впоралася з цією проблемою завдяки старанням і досвіду доктора Жернова. Я дуже вдячний лікарю за його працю і терпіння в спілкуванні з нами.

Валентин

Хотілося б написати слова подяки доктору Жернову, який не тільки врятував мене, а й повернув практично до робочого стану. Я водій і не міг повернутися в професію, але лікування було результативним і я знову в строю.

Артем

У дитини поставили діагноз макродактилії. Через порушення дитина практично не могла повноцінно користуватися ручкою і довелося вирішувати питання про оперативне втручання. Найкращий варіант був запропонований доктором А. Жерновим. Тим більше, що лікування проводилося в умовах дитячого стаціонару. Усе влаштувало і лікування було вдалим. Рекомендую Андрія Жернова як класного фахівця.

Яна

Я прихильниця того, щоб замість морочити собі голову всілякими мало ефективними вправами, краще зробити невелику процедуру й отримати якісний результат.
Тому робила операцію з підтяжки сідниць. Результати дуже хороші. Побачивши мене, мої подруги теж захотіли собі зробити таку саму процедуру, звісно я їм порекомендувала свого лікаря – Жернова Андрія.

Олександра

Звернулася до лікаря Жернова з приводу своєї зовнішності з питанням, що можна виправити і як підкоригувати деякі дефекти зовнішності. Він уважно вивчив моє обличчя і порадив почати з блефаропластики, якщо все задовольнить, на цьому й обмежитися. З цього відразу стало зрозуміло, що лікар не женеться за грошима, а реально хоче допомогти і радить тільки те, що необхідно, а не все підряд. Дівчата, не бійтеся, приходьте до нього на консультацію і він обов’язково Вам дасть слушну пораду.

Марта Йосипівна

Бажаю доктору Жернову Андрію всіх благ і міцного здоров’я. Його золоті руки і досвід допомогли нам подолати хворобу, і ми не відрізняємося від інших дітей. Тож у кого є проблеми, звертайтеся, і лікар завжди зможе дати цінні рекомендації.

Фотогалерея